Як вулиця Троїцька з затишної і зеленої перетворилася на “бетонну сковорідку”

Як вулиця Троїцька з затишної і зеленої перетворилася на “бетонну сковорідку”
60404 ПЕРЕГЛЯДІВ

Після минулорічної реконструкції одна з центральних вулиць Дніпра перетворилася на пекло. Влітку тут жодної тіні, а коли йдуть дощі, через відсутність ливнівок все пливе. Це геть відрізняється від того, що на початку реконструкції обіцяли дніпрянам  місцеві чиновники. 

У планах, озвучених міською радою, Троїцька була частиною великої перебудови. Загальна сума тендеру — 93 мільйони гривень, на реконструкцію безпосередньо вулиці заклали майже чотири мільйони. Як свідчать кошториси, родзинкою мало стати саме озеленення у вигляді 100 квадратних метрів трьох різних видів мавританського газону, дев’яти саджанців або каштанів тощо. В жертву цьому принесли здорові рожеві каштани.  

Для зручності автівок на вулиці мали понизити тротуари. Але зробили це тільки з одного боку. Є тут і ще одне ноу-хау — геть не дешевий підземний бункер для сміття об’ємом у 4 метри. Для нього мали придбати спеціалізований сміттєвоз, розповідав тоді голова профільного департаменту Михайло Лисенко. Утім, кажуть місцеві жителі, єдине, що з нього нині дістають, то це дощову воду, яка щоразу заливає усі чотири куби бункеру. 

“ Чесно кажучи, не бачила жодного разу, щоб ним хтось користувався. І тим більше, вивозив сміття. Єдиний раз, коли був дощ, тут приїжджали працівники і його чистили”, — каже Анжеліка Ковальчук, яка працює в одному з офісів на Троїцькій.

До речі, під час дощу реконструкторів  тут тепер завжди згадують “не злим тихим словом”. Адже виявилось, ливнівки вони спроєктувати та облаштувати… забули. Пройшовшись по вулиці, наші журналісти не побачили жодної ливнівки. 

“А їх має бути як мінімум по три з кожного боку вулиці. Тож зрозуміло, що коли дощові води, йдуть зверху, тут утворюється справжнє озеро”, — констатує громадський активіст, будівельник Олег Шапка. 

Генеральним підрядником реконструкції є товариство з обмеженою відповідальністю "Комунальник" — рекордсмен-улюбленець дніпровських чиновників. Загалом, компанія, власниками якої є брати Дубінські, яких ще пов’язують з сестрою Геннадія Корбана Вікторією, за останні чотири роки отримала бюджетних замовлень на понад півтора мільярда гривень.

“Приходять брати Дубінські й виконують третину або дві третини від зазначеної кількості робіт. Претензій з боку замовника — департаменту міськради — у них немає. А між тим, реальні компанії, які могли б якісно зробити всі роботи просто не мають можливості виграти тендер”, — пояснює активіст платформи “Громадський контроль” Ілля Рибаков. 

Але отримати бодай якісь коментарі стосовно виявлених після реконструкції негараздів, якості ремонту, наявності плану та акту виконаних робіт від голови профільного департаменту міськради не вдалося. Адже Михайло Лисенко після відпустки на роботі так і не з'явився й нині перебуває в розшуку. Інші співробітники Дніпровської міської ради обмежилися відпискою. Виявляється, будівельно-монтажні роботи… продовжать. Зокрема, передбачили облаштування майданчиків для підземного побутового сміття, озеленення території, установку урн та лавок. Вказали навіть термін виконання — 3 місяці. Щоправда, невідомо, про які саме місяці йде мова і якого року.  

Втім, якщо Троїцька все ж перетвориться на обіцяний міськрадою затишний та сучасний куточок середмістя, то здійнювати це доведеться догори дриґом: розбирати ту саму плитку, робити отвори для газонів та саджанців, які значаться у проєктній документації.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео