Місто в пустелі та паливо із водоростей — чим дивував космічний хакатон у Дніпрі

Місто в пустелі та паливо із водоростей — чим дивував космічний хакатон у Дніпрі
32371 ПЕРЕГЛЯДІВ

Комп’ютерні ігри, космічні програми, інноваційні рішення проблем екології, перенаселення, кліматичних катастроф — все це у проєктах учасників Nasa Space Apps Challenge. Міжнародний космічний виклик від NASA прийняли у Дніпрі. Два дні 19 та 20 жовтня за підтримки космічного бюро США у місті проходив найбільший світовий хакатон. 

Проєкти розробляли на основі даних Nasa, аби знайти інноваційні рішення для розв’язання проблем людства на Землі та в космосі. 

Анна Павловська — лідерка команди студентів-біологів Hydro Modification. Вони презентували ідею спеціального фільтру для очистки водойм від водоростей та переробки останніх на біопаливо.

“Ми кожного року бачимо, що відбувається з нашою річкою Дніпро, як вона покривається цією масною плівкою ціанобактерій. Чому ж ми не можемо очистити водойми, врятувати наших риб, нас самих від захворювань, при цьому додатково отримати економічну вигоду у вигляді енергії?” — розповідає Анна.

Наймолодших учасників, школярів із команди GreenDeserts, на створення проєкту надихнула проблема перенаселення планети. Тож винахідники створили автономне місто в пустелі та розрахували, як його жителям забезпечити себе водою та житлом. Енергію вони пропонують виробляти за допомогою видобутку із піску двооксиду силіцію.

На розробку проєктів у команд було 48 годин. Дехто навіть залишався ночувати на території проведення хакатону, аби працювати до ранку.

“Ці проєкти пов’язані не лише із космічними дослідженнями, вони водночас освітянські й такі, що популяризують космос і все, що пов’язано з вивченням навколоземного простору”, — каже голова асоціації “Ноосфера” та суддя хакатону Михайло Рябоконь. 

Космічний виклик від NASA Дніпро приймає вже третій рік поспіль. На цьогорічному хакатоні навіть встановили свій рекорд — найбільша кількість учасників в Україні — це 198 винахідників, які об’єдналися в 28 команд. Переможцями стали дві з них — команда KIS, що запропонувала замінити безліч кабелів на авіалайнерах на один, та хлопці з SDGC, які перетворили звичайний смартфон на джойстик для керування космічними дронами.   

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео