Шестиповерхівку на Яворницького, 7 може спіткати доля гуртожитку “Дніпровської політехніки”

Шестиповерхівку на Яворницького, 7 може спіткати доля гуртожитку “Дніпровської політехніки”
173264 ПЕРЕГЛЯДІВ

 Мешканці бояться, що їх будинок не переживе зиму і поховає всіх під уламками. Перші руйнівні процеси розпочалися ще в 1973 році, але тоді їх вдалося зупинити. Цього року ситуація стала некерованою — нові тріщини з’являються ледь не щодня.

Міськрада дала 1 млн грн на ремонт зливної каналізації та даху будинку, але проблему це не вирішило. Аби врятувати будівлю, потрібно терміново укріплювати фундамент. Тріщини з`явилися не тільки на фасаді та стінах, але й на асфальті поруч з будівлею.

“Уся дощова вода лилася під фундамент. Сусіди збирали гроші й задували тріщину монтажною піною”, — розповідає мешканка будинку Людмила Копаровська.

Всередині будівлі ситуація ще жахливіше — тріскаються сходи. Мешканці бояться, що одного дня вони впадуть.

«Кватирки і двері не відкриваються. Я 4 дні спала з відкритими вхідними дверима, поки не поміняли замки», — розповідає 90-річна сусідка Людмили Олена Волкова. І додає: “ЖК “Панорама” заплатив великі гроші місту, вони бояться її чіпати, а ми від цього страждаємо”.

Експертизу ґрунтів виконує Дніпровський державний інститут інженерно-технічних розвідувань. Там підтвердили: волога під будинок поступає саме з боку житлового комплексу “Панорама” — це 5 багатоповерхівок по 24 поверхи кожна.

“У тій частині, де тріснуло, замочений ґрунт. Там вода десь на 5-6 м. Це не означає, що на цій глибині річка протікає, але там стоїть волога і вона техногенного походження. Там “Будівельник П” побудував великі будівлі й саме з їх боку відбувається замочування ґрунтів”, — каже директор Дніпровського державного інституту інженерно-технічних розвідувань Володимир Федоренко.

Жодної офіційної інформації люди не мають, хоча заступник директора “Жилсервіса-2” Анатолій Коваленко обіцяв надати її ще у липні. Директор департаменту житлово-комунального господарства Владислав Грицай від коментарів категорично відмовився, посилаючись на те, що експерти не знайшли джерело замочування ґрунтів.

Ми продовжуємо вивчати комунікації у цьому районі. І не тільки за периметром 7-го будинку та на “Панорамі”, а й вище, тому що там є каналізація на глибині 6 м та інші мережі, а вони грішать витоками”, — повідомила провідна інженерка з технагляду КП “Гідроспоруди” Валерія Січкар.

На Героїв Крут теж є тріщини в цегляних будинках №№1 та 3, на них навіть встановили маячки, аби слідкувати за ситуацією. А дев`ятиповерхівка за номером 10 взагалі розійшлася по центру, сталося це після початку будівництва тупикової станції метро, що розташовується буквально в 20 м. Тоді будинок довелося зшивати залізними скобами.

Тим часом, мешканці сьомого будинку вважають, що чиновники затягують час, аби визнати будівлю аварійною, розселити їх куди прийдеться, а потім на цьому місці звести нову багатоповерхівку.

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео