Чи залишаться пільги учасникам бойових дій?

Чи залишаться пільги учасникам бойових дій?
229808 ПЕРЕГЛЯДІВ

Питання, що сколихнуло громадськість після заяви голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галини Третьякової. У своєму інтерв’ю виданню Армія Інформ Галина Третьякова заявила, що держава має переглянути пільги та соціальні виплати військовослужбовцям, особливо контрактним найманцям. 

“Коштів не багато в країні й ми маємо ранжувати пільговиків. Зрозумійте, ми не захистимо всіх. Людина свідомо йде на військову службу не для того, наприклад, щоб отримати житло. Захищати слід тільки тих, хто щось втратив на війні”, — заявила депутатка на питання щодо подальшої долі виплат для військовослужбовців. 

Наразі, тим хто має статус учасника бойових дій надають такі пільги, як безкоштовне зубопротезування та медикаменти, виписані за рецептом лікаря, щорічний медичний огляд, санаторне лікування, безоплатний проїзд усіма видами громадського транспорту, 75% знижки за користування житлом та на сплату комунальних послуг, тощо. Які саме приберуть з цих пільг невідомо, однак депутатка заявила, що необхідно переглянути соціальну політику і особливо, кому саме надаються пільги. В першу чергу це стосується тих, хто проходить військову службу за контрактом. 

”Воїн начебто рятував країну, захищав тут нас усіх, давав нам можливість працювати мирно і спокійно, будувати своє життя, він пожертвував чимось і йому нічим не віддячиться? Звісно це підірве бойовий дух”, — каже ветеран АТО Олександр Писаревський.

Правозахисниця ж розповідає, реальних привілей у ветеранів війни не так вже і багато. 

“Єдині пільги, які досі працюють, це те, що можна монетизувати, це, наприклад, 70% знижки за користування житлом, і комунальні платежі. А от саме, що може покращити життя і добробут людини, яка повернулася з фронту, це не передбачено”, розповідає представниця правозахисної групи “СІЧ” Наталія Кожина.

Йдеться про забезпечення житлом, довготривалий медичний супровід ветерана та його психологічну реабілітацію, пояснює Наталія.

Загасити пожежу невдоволення висловлюванням депутатки спробував міністр оборони Андрій Загороднюк. Він запевнив, пільги військовим залишатимуться й надалі. От тільки бажаного заспокійливого ефекту домогтися йому не вдалося. Ветерани та активісти вимагають зробити пільги не паперовими, а реальними, а допомогу ветеранам комплексною.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео