П`ять мільйонів причин зробити щеплення від грипу просто зараз

П`ять мільйонів причин зробити щеплення від грипу просто зараз
173492 ПЕРЕГЛЯДІВ

Саме стільки людей щороку, за даними ВООЗ, важко хворіють на грип, до 650 000 чоловік — помирає. Знизити ці показники може тільки вакцинація, а не часник та вітаміни, запевняє завідувач кафедри мікробіології вірусології, імунології та епідеміології Дніпровської медичної академії Дмитро Степанський. 

Пік епідемії грипу, як правило, припадає на січень-лютий. Але рік на рік не схожий: може бути пізніше, може раніше.

Коли треба робити щеплення від грипу

На формування поствакцинального імунітету потрібно 2-4 тижні, тримається він приблизно 6-12 місяців. Тож для формування імунітету до початку сезону бажано зробити щеплення до кінця жовтня. Про це в програмі «Більше двох» розповів завідувач кафедри мікробіології вірусології, імунології та епідеміології Дніпровської медичної академії Дмитро Степанський.

«Ми рекомендуємо вакцинуватися до епідсезону, але є доказані переконливі данні, що навіть вакцинація під час епідсезону буде мати позитивний ефект».

Для кого грип небезпечний в першу чергу

Є штами грипу, які можуть протікати важко у всіх категорій населення. Але в першу чергу в групі ризику люди похилого, вагітні, маленькі діти і особи з хронічними захворюваннями, вродженим або набутим імунодефіцитом.

«Щеплення від грипу можна робити дітям від 6 місяців життя. Вагітні знаходяться в групі ризику важкого перебігу грипу, тому вакцинація для них дуже актуальна. Але після консультації з лікарем, який веде вагітність».

Деякі люди мають офіційні медичні протипоказання до вакцинації, наприклад, доказані алергічні реакції на компоненти вакцини, але вони можуть при цьому перебувати в групі підвищеного ризику виникнення ускладнень. 

«Щоб захистити їх, для нас важливо забезпечити досить високий рівень вакцинації здорового населення в цілому. У медицині це називається «колективний імунітет» — за людей з абсолютними протипоказаннями до вакцинації відповідальні здорові люди».

Чому треба не бояться щеплення від грипу

Головний аргумент противників щеплення від грипу — те, що воно є неефективним.  

«Вірус грипу є дуже мінливий. Щороку та щосезену ми, як правило, зіштовхуємося з новими штамами вірусу, але і вакцина оновлюється з тією ж періодичністю. Глобальна мережа — центри грипу ВОЗу — дуже пильно відстежує усі ці тенденції. Іноді вакцина може не захистити від самого захворювання, але вона знизить ризики і на 100% захистить від важкого перебігу хвороби, від летальних випадків і загрозливих для життя ускладнень. А саме цим грип і небезпечний, і страшний».

Ще деякі люди думають, що можуть захворіти від вакцинації або погано себе почувати. Дмитро Степанський пояснює, що не треба плутати «після» і «через»:

«Дуже часто ми пов‘язуємо якісь негаразди зі здоров‘ям з вакцинацією, але тут немає і не може бути причинно-наслідкових зв‘язків. Людина прийшла в поліклініку зробити щеплення, вона може заразитися від когось з пацієнтів. Може бути просто збіг, що людина зробила щеплення і захворіла. Але захворіти на грип від щеплення неможливо, тому що зареєстровані в Україні вакцини не живі, вони інактивовані».

Чи потрібно бути абсолютно здоровим перед щепленням?

Серед протипоказань до вакцинації — гострі порушення стану: гостре інфекційне захворювання, загострення хронічного захворювання, але як тільки стан покращується — можна робити щеплення, — запевняє Дмитро Степанський: 

«Якщо загальний стан дитини не порушено: немає ознобу, підвищення температури, загальне нездужання, теж можна зробити щеплення». 

Як відрізнити грип від ГРВІ та чи потрібно це робити самотужки. Як захиститись від застуд і що робити, якщо не вийшло. Яке лікування ГРВІ точно працює, а яке не більше, ніж маркетинг. Про все це детально дивіться в програмі «Більше двох».

Читайте також:

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео