На Дніпропетровщині школярі організували сортування сміття у своєму селі

На Дніпропетровщині школярі організували сортування сміття у своєму селі
118280 ПЕРЕГЛЯДІВ

За ініціативи двох учнів у Миколаївці Петропавлівського району встановили баки для роздільного збору непотребу, а усі мешканці вчаться бути екологічно свідомими. Просувати ідею сортування сміття Андрій Кривошея та Дар`я Маркова вирішили після того, як почули, скільки тварин гине від пластику.

“Мені розповіла моя вчителька про те, як люди спалюють сміття і від цього гинуть птахи. Про те, як люди викидають пластик в океан і від цього гинуть риби, черепахи і взагалі усі морські жителі”, — розповів Андрій. 

Перейнявшись станом довкілля, хлопець разом з подругою почали просувати ідею сортування у своїй громаді. Першими їх підтримали вчителі. А потім і сільський голова дав зелене світло їхньому задуму. Школярі відвідали еко-тренінги, а згодом й самі почали проводити їх для односельців. Влаштовували майстер-класи у школах, дитячих садочках та на святах, де зазвичай збирається багато народу. 

“Ми розповідали людям, давали поради, закликали, щоб вони підтримали нас і почали сортувати сміття”, — каже Дар`я.  

Коштом місцевого бюджету закупили кольорові баки. І тепер громада може заробляти, віддаючи сміття на переробку. 

Але й це ще не все. Тутешні еко-активісти вважають: важливо не тільки сортувати непотріб, а й не створювати новий. Тому запропонували альтернативу пластиковим пакетам — еко-торбинки. Діти їх зробили власноруч і продавали на ярмарку. 

Усі зароблені кошти вклали у подальше покращення довкілля — віддали на облаштування місцевого пляжу. Тепер там є навіси, лавки та майданчик для волейболу. Ну, і, звісно, знайшлося місце бакам для роздільного збору  сміття. 

 

Мої відео