Осінній призов: перша сотня дніпровських новобранців відправилась до Черкас

Осінній призов: перша сотня дніпровських новобранців відправилась до Черкас
230427 ПЕРЕГЛЯДІВ

На плацу перед ДніпроОДА сотня юнаків з усієї області присягнула на вірність Україні. Хлопці спершу поїдуть на навчання до Черкас, а далі їх перерозподілять до різних частин.

Ще у 2015-му призовний вік в Україні змінився, тепер до лав збройних сил призивають хлопців віком 20-27 років. Але серед новобранців знаходяться й ті, хто готовий розпочати службу раніше. Так юнаки 18-19-ти років можуть пройти службу в армії на добровільній основі.

«Я сам пішов до військкомату, за власним бажанням, раніше призовного віку. Мені поки 19, але я вже хочу служити. Вважаю, що справжній чоловік повинен відслужити», — каже призовник строкової служби Дмитро Марченко.

Термін строкової служби у війську для призовників не змінився. Ті, хто не мають вищої освіти, проведуть у казармах півтора року. Для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра служба триватиме рік.

Заступник обласного військового комісара Сергій Полуциган каже, більшість батьків переживають, аби їхніх дітей не направили до зони проведення бойових дій.

«Вони в жодному разі не можуть бути залучені й не залучатимуться для виконання бойових завдань в зоні ООС. Вони будуть отримувати свої військові навички виклично в пунктах постійної дислокації військових частин»,- зазначив військком.

Цієї осені на службу по всій Україні призвуть 15 200 юнаків. Саме з Дніпропетровської області до армії поїдуть 1490 з них.

Мої відео