Як відмовитися від централізованого опалення: у Кабміні розробили механізм переходу на “автономку”

Як відмовитися від централізованого опалення: у Кабміні розробили механізм переходу на “автономку”
117266 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні набув чинності наказ про порядок відключення від централізованого теплопостачання та гарячої води.  Процедура передбачає звернення до кількох комунальних інстанцій та місцевої влади. До того ж, не можна від’єднати від мережі тільки свою квартиру: це має зробити мінімум половина мешканців будинку.

Аби розпочати процедуру від’єднання від централізованого опалення, треба отримати позитивну рекомендацію від профільної комісії. У її складі – 16 фахівців. Збиратимуться вони щонайменше раз на місяць.

Далі доведеться звернутися до постачальників комунальних послуг. Тепловики, електрики, газовики мають дозволити розробити проєкт. Знадобиться і згода сусідів.

Останній етап – сесія міської ради. На ній депутати мають вирішити, чи можете ви опалювати свою квартиру зручним для себе способом.

“Процедура дуже складна. Щоб від’єднатися від центрального опалення, половина багатоквартирного будинку має бути вже відключена від подачі тепла. Тобто треба збиратися всі разом і робити це одночасно”, - розповів голова обласної  ради учасників ринку нерухомості Сергій Логутенко.

Раніше Закон дозволяв відключати від централізованого опалення багатоквартирні будинки тільки повністю. Проте були й виключення, коли одна квартира могла від’єднатися від загальної мережі. Наприклад, якщо власники змогли довести, що отримують неякісну послугу. Тому схожий механізм вже існував, але самостійно впоратися зі збором документів та дозволів було вкрай важко.

“Це займає пів року. Однак треба знати, куди звертатись, що писати, як реагувати на зміни, що казати, як здійснити певний тиск. Тоді можна отримати результат”, - переконаний експерт.

Ті, хто вже відключилися від центрального теплопостачання, розповідають про переваги індивідуального опалення. Коштує це кілька десятків тисяч гривень. Однак щомісячна вартість обігріву суттєво зменшується. Це можливо за рахунок спеціальних зимніх тарифів на електрику та газопостачання.

“Ми вирішили робити електричне опалення, бо хотіли самі вмикати й вимикати його, коли нам хочеться”, - розповіла дніпрянка Анастасія Гречникова.

Нагадуємо, що від’єднання від загальної тепломережі не можливе під час опалювального сезону.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео