Під час карантину роботодавці шукають трактористів, охоронників та вантажників

Під час карантину роботодавці шукають трактористів, охоронників та вантажників
62028 ПЕРЕГЛЯДІВ

Станом на 1 квітня 2020 року кількість вакансій, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становила 54 тисячі — на третину менше, ніж станом на відповідну дату минулого року. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Наразі кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 400,9 тис. осіб, що на 86,5 тисяч, або на 27% більше, ніж на цю ж дату минулого року. За інформацією міністра економіки Ігоря Петрашка, за підсумками квітня-травня очікуємо на ще інтенсивніше зростання кількості безробітних. Тому пошук роботи, працевлаштування, можливість отримати допомогу по безробіттю турбують зараз багатьох.

Люди не розуміють, чи здійснюється взагалі пошук роботи в період карантину? У Державній службі зайнятості наголошують: у період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи. Фахівці центрів зайнятості продовжують дистанційно підбирати для безробітних вакансії, пропонувати їм роботу та проводити попередні узгодження з роботодавцями щодо кандидатів на вакансію.

На даний момент кількість вакансій, зареєстрованих у державній службі зайнятості, на третину менше, ніж станом на відповідну дату минулого року. Але вони є. За даними Державного центру зайнятості, спостерігається попит роботодавців на працівників:

  • у сфері сільського та лісового господарства. Це пов’язано з початком весняних сільськогосподарських робіт. Незважаючи на карантин, роботодавці пропонують роботу трактористам, агрономам, робітникам з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва тощо;
  • у сфері торгівлі та надання послуг, які наразі не є забороненими (продавець продовольчих товарів, касир, кухар, прибиральник, робітник з благоустрою);
  • у сфері логістики (кур’єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу);
  • у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги (сестра медична, соціальний робітник);
  • у сфері забезпечені правопорядку (охоронник, сторож).

Є вакансії для професіоналів та фахівців з досвідом роботи — бухгалтерів, фахівців, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників — електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Мої відео