Статистика: як ставляться українці до перенесення святкування Різдва Христового

Статистика: як ставляться українці до перенесення святкування Різдва Христового
203116 ПЕРЕГЛЯДІВ

Різдво християни відзначають по всьому світу. Проте католики це роблять 25 грудня, а християни східного обряду вже через два тижні - 7 січня. Різниця лише у календарях. Тож, коли святкувати Різдво в Україні, спробували знайти відповідь під час дискусії у ток-шоу “Точка дотику” на телеканалі D1.

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, 25% опитаних українців підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. А ось 64% респондентів проти. Ще 7% зазначили, що їм байдуже це питання і 4% - не змогли відповісти. Однак у динаміці кількість тих, хто висловлюється на підтримку перенесення дати святкування Різдва, з 2015 року зросла на 10 відсотків. Територіально найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на Заході: 43% підтримують і майже стільки ж не підтримують.

“Релігія відноситься до іншого формату явищ. Тобто ми не говоримо про числа й дати, як ми не говоримо про події. Ми говоримо про бачення себе в світлі цієї події. Не можна говорити, що 25 грудня для нас символічне, а 7 січня - вже не символічне. Віруючі люди не бачать себе в контексті нумерології”, -  пояснює представник Православної Української церкви, протоієрей Сергій.

 “Кожна людина має право святкувати те і так, як вона хоче. Якщо казати про церкви, то кожна церква визначає, що і коли їм святкувати. Держава чи місто не може втручатися в релігійне питання. Вона повинна дати кожній церкві, кожній спільноті визначати свято самостійно і вітати це свято та поділяти радість. Тому дуже добре зроблено, що в нас є свято як за Юліанським, так і за Григоріанським календарями”, -  поділився радник міського голови Дніпра з релігійних питань Олег Ростовцев.

Мої відео