Україна — остання в Європі держава, що проводить реформу деінститулізації

Україна — остання в Європі держава, що проводить реформу деінститулізації
118006 ПЕРЕГЛЯДІВ

Під час прямого ефіру ток-шоу "Точка дотику" на телеканалі D1 експерти обговорили позитивні та негативні сторони чинної нині в Україні реформи інтернатної системи. Деінституалізація розрахована на те, аби максимальна кількість дітей почала проживати в сімейних умовах або в умовах, що є наближеними до таких.

Реформу деінституалізації розпочали в Україні 2017 року. Планується, що до 2026-го дітей в держустановах опіки і виховання повинно бути не більше 0,5%. У забуття мають піти всі інтернати, натомість держава створить систему підтримки сімей. 

"На сьогодні система інтернатних закладів не здатна соціалізувати дитину і підготувати її до реального світу, з яким вона стикнеться у 15-18 років після виходу з інтернатного закладу. Всі наші рішення повинні виходити з інтересів дитини. А найкраще для неї —  бути вдома, засипати та просипатися вдома," — ділиться думкою голова міжнародного фонду “Максимум” Максим Нудьга.

Наразі в інтернатних закладах країни навчається 107 тисяч дітей. З них 7 тисяч  є сиротами чи позбавленими батьківського піклування, та 100 тисяч мають власних батьків.

Повний випуск ток-шоу:

 

Мої відео