Відмінити військовий збір: чи ухвалять пропозицію нардепів

Відмінити військовий збір: чи ухвалять пропозицію нардепів
118267 ПЕРЕГЛЯДІВ

Депутат від партії “Слуга народу” Олександр Дубінський запропонував внести зміни до Бюджетного кодексу країни. 10 жовтня він подав до Верховної Ради законопроєкт, який має відмінити військовий збір.

Запровадити зміни нардеп пропонує з 1 січня 2020 року. Нововведення, пояснив Дубінський, мають розвантажити фонд оплати праці платників збору, скоротити кількість “зарплат у конвертах” та збільшити суму надходжень податків на доходи фізичних осіб. У законопроєкті йдеться, що військовий збір та податок на доходи фізичних осіб фактично дублюють один одного. Відтак відбувається подвійне оподаткування населення.

“Реалізація законопроєкту не потребує додаткових витрат з державного і місцевих бюджетів у поточному році. За узагальненими розрахунками тільки за рахунок зростання мінімальної заробітної плати на 550 грн, що передбачено в проєкті Державного бюджету України на 2020 рік, дозволить додатково отримати у 2020 році більше ніж 20-25 млрд. грн.”, — зазначає у пояснювальній записці нардеп.

Нагадаємо, платниками військового збору є фізичні особи, які отримують прибуток в Україні. Податок стягується з серпня 2014-го у розмірі 1,5% надходжень, що підлягають оподаткуванню.

 

Мої відео