Правозахисники подали до суду на Уряд через перевірки Держпраці

Правозахисники подали до суду на Уряд через перевірки Держпраці
258074 ПЕРЕГЛЯДІВ

Атака на роботодавців вже вдруге змусила дніпровських юристів судитись з Кабінетом Міністрів. Правозахисники вимагають скасувати цьогорічну постанову КМУ № 823, яка регулює роботу інспекцій Держпраці. 

Київський адміністративний суд вже відмінив дію аналогічного нормативного акту 2017 року через порушення Закону. Проте попередній Уряд це не зупинило і 21 серпня 2019 року вони прийняли майже такий самий. 

За словами фахівців кілька пунктів, як нового, так і старого документу суперечать українському Законодавству та навіть Міжнародним конвенціям. Закон має вищу юридичну силу ніж Постанова, тому ці протиріччя не мають права на існування.

Відтепер під приціл Держпраці потрапляють не тільки підприємці, а й фізичні особи. Законом це не врегульовано. 

"Якщо у вас є дитина і ви використовуєте працю няні, то повинні якимось чином укласти з нею договір, просто як громадянка України з найманою особою. Як це зробити технічно, особисто я не розумію”, — навела приклад адвокатка Олена Доненко.

Також існують планові та позапланові перевірки. Такої форми, як інспекція, не передбачено Законодавством України. Однак у ньому зазначено, що працівники органів місцевого самоврядування не можуть виконувати функції інспекторів. Фактично цю норму в Держпраці теж порушують, розповів адвокат Василь Підлужний.

Підстав для перевірки безліч. Перешкоджання проведенню інспекції призведе до штрафу в 417 тисяч 300 грн. Також дорого коштуватимуть працівники, які офіційно не працевлаштовані — за кожного штраф 125 тисяч 300 грн.

Порушення, які виявить інспекція, роботодавець може виправити впродовж місяця. Проте штрафи, згідно Постанови КМУ № 823, все одно доведеться сплатити. Його нараховують та починають стягувати одразу після рішення інспекторів Держпраці, без додаткового узгодження з іншими інстанціями. Заморожені рахунки, арешт майна та місце у реєстрі боржників — все це очікує роботодавця після отримання припису інспекції. Адвокатка Олена Доненко стверджує, що це також протизаконно. Тому радить оскаржувати припис у суді. 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео