Дніпровський театр імені Шевченка вперше виступив у Канаді (ФОТО)

Дніпровський театр імені Шевченка вперше виступив у Канаді (ФОТО)
256686 ПЕРЕГЛЯДІВ

Театральний колектив Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка поставив одразу 3 вистави у перший день свого творчого візиту до міста Торонто (Онтаріо, Канада).

Першими оцінили гру акторів учні школи Святого Йософата (Saint Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral). Дніпряни показали дітям свою відому казку «Коза-Дереза». Хоча казка й дитяча, але з потужним «дорослим» акцентом, пояснюють актори.

«Тут філософія яка: коли ти нечесно захопив чужу територію, коли ти лізеш не в свою хату, коли ти поступаєш аморально, некрасиво, це всім зрозуміло, навіть маленьким дітям. І вона писалась мною, коли Росія набито попросила «орендувати» в нас Крим для флоту. А в казці Коза каже: «Поживу у вас десь збоку до 3000-го року». Казка актуальна як ніколи», - розповіла Лідія Кушкова-Шевченко, народна артистка України, режисер вистави.

Візит театру з України викликав неабияких ажіотаж.

Аби всі охочі змогли подивитись виставу – довелось ставити її в спортивній залі.

«Те, що наші дітки побачили українську народну казку в такому феноменальному виконанні, може бути сигналом для них: Так, потрібно знати українську мову та культуру, не забувати про рідну Україну. І дуже важливо, аби українці знали, що тут, в діаспорі, ми їх підтримуємо», - розповіла  директорка Школи Святого Йософата (Saint Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral) Леда Остафійчук.

Виставу відвідали 150 дітей, майже вся школа. Saint Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral – одна з чотирьох цілоденних українських шкіл регіону Онтаріо, розповідає Юрій-Роман Клюфас, керівник фестивалю Bloor west village Toronto Ukrainian festival. Тут діти вчаться з першого по восьмий клас, а фінансується вона коштами платників податків. Юрій-Роман Клюфас був одним з перших її учнів. А зараз саме на його запрошення до школи завітали українські актори з Дніпра.

Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка заснований гетьманом Павлом Скоропадським 1918 року. На сцені театру виступали Лесь Курбас, Гнат Юра, Наталія Ужвій, Микола Садовський, Леонід Задніпровський, Лідія Кушкова. Серед сучасних акторів є ветерани війни на сході України. Колектив театру виступав з концертами в зоні АТО та для воїнів ООС.

Творчий візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади триватиме до 5-го червня. Український колектив візьме участь у фестивалі української культури - The Mississauga Ukrainian Festival, а також матиме виступ на традиційному щорічному Пікніку на фермі Городинського, в провінції Онтаріо.

Візит коллективу  до Канади відбувається за підтримки Благодійного Фонду «Солідарність».

Нагадаємо, що з 2016 року театр очолює Оксана Петровська, заслужена артистка України, провідний майстер сцени, кавалер ордена «Князя Володимира Великого ІІІ ступеня».

Читайте також:У Дніпрі пройшла акція «Найкращий подарунок – життя!»

 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео