Дніпровський театр імені Шевченка вперше виступив у Канаді (ФОТО)

Дніпровський театр імені Шевченка вперше виступив у Канаді (ФОТО)
257603 ПЕРЕГЛЯДІВ

Театральний колектив Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка поставив одразу 3 вистави у перший день свого творчого візиту до міста Торонто (Онтаріо, Канада).

Першими оцінили гру акторів учні школи Святого Йософата (Saint Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral). Дніпряни показали дітям свою відому казку «Коза-Дереза». Хоча казка й дитяча, але з потужним «дорослим» акцентом, пояснюють актори.

«Тут філософія яка: коли ти нечесно захопив чужу територію, коли ти лізеш не в свою хату, коли ти поступаєш аморально, некрасиво, це всім зрозуміло, навіть маленьким дітям. І вона писалась мною, коли Росія набито попросила «орендувати» в нас Крим для флоту. А в казці Коза каже: «Поживу у вас десь збоку до 3000-го року». Казка актуальна як ніколи», - розповіла Лідія Кушкова-Шевченко, народна артистка України, режисер вистави.

Візит театру з України викликав неабияких ажіотаж.

Аби всі охочі змогли подивитись виставу – довелось ставити її в спортивній залі.

«Те, що наші дітки побачили українську народну казку в такому феноменальному виконанні, може бути сигналом для них: Так, потрібно знати українську мову та культуру, не забувати про рідну Україну. І дуже важливо, аби українці знали, що тут, в діаспорі, ми їх підтримуємо», - розповіла  директорка Школи Святого Йософата (Saint Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral) Леда Остафійчук.

Виставу відвідали 150 дітей, майже вся школа. Saint Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral – одна з чотирьох цілоденних українських шкіл регіону Онтаріо, розповідає Юрій-Роман Клюфас, керівник фестивалю Bloor west village Toronto Ukrainian festival. Тут діти вчаться з першого по восьмий клас, а фінансується вона коштами платників податків. Юрій-Роман Клюфас був одним з перших її учнів. А зараз саме на його запрошення до школи завітали українські актори з Дніпра.

Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка заснований гетьманом Павлом Скоропадським 1918 року. На сцені театру виступали Лесь Курбас, Гнат Юра, Наталія Ужвій, Микола Садовський, Леонід Задніпровський, Лідія Кушкова. Серед сучасних акторів є ветерани війни на сході України. Колектив театру виступав з концертами в зоні АТО та для воїнів ООС.

Творчий візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади триватиме до 5-го червня. Український колектив візьме участь у фестивалі української культури - The Mississauga Ukrainian Festival, а також матиме виступ на традиційному щорічному Пікніку на фермі Городинського, в провінції Онтаріо.

Візит коллективу  до Канади відбувається за підтримки Благодійного Фонду «Солідарність».

Нагадаємо, що з 2016 року театр очолює Оксана Петровська, заслужена артистка України, провідний майстер сцени, кавалер ордена «Князя Володимира Великого ІІІ ступеня».

Читайте також:У Дніпрі пройшла акція «Найкращий подарунок – життя!»

 

Мої відео