Відчепіться від дітей: темна сторона раннього розвитку

Відчепіться від дітей: темна сторона раннього розвитку
174398 ПЕРЕГЛЯДІВ

Тільки давайте без образ. Так, ми теж шукали найкращі в місті «розвивашки» для шестимісячних, англійську з пелюшок, фітнес для грудничків і плавання батерфляєм для тих, хто ще навіть не ходить. Це нормально — хотіти, аби дитина була дуже розвиненою і їй (точніше, її батькам) цікаво жилося.

Якщо ви це все робите, вас не напружує життя мами-водія, розписаний по годинах тиждень, а малюк ваш при цьому спокійний і щасливий — чом би й ні. Тут головне, щоб дозволяли фінанси. А от якщо прагнення раннього розвитку починає набувати ознак параної («це ж ми на курси IT для дошкільнят не встигаємо!») або батьківського марнолюбства («наша сусідка свого тримісячного ще навіть у басейн не записала, що за мати?!»), отут варто зупинятись. І дослухатися до свого серця і здорового глузду. «Більше двох» зібрав кілька антипорад для тих, хто схильний злегка перегинати.

Читати й розрізняти літери до 3 років Точно стоп. По-перше, знакові символи для незрілого дитячого мозку — не є знаками. Про це нам &t=2359s">розповіла вчителька початкових класів Віра Гірєва. Якщо ви покажете дитині літеру М і зображення слона, їй буде абсолютно однаково, що перше — це конкретна літера абетки, а друге — величезна тварина вагою кілька тон. Так, малюк може впізнати М на афіші або рекламі, чим змусить вас неабияк пишатися. І ви — молодець, ми вами пишаємося всією редакцією! Але, чесно…. у Гарвард дзвонити рано…

По-друге, вчителі початкової школи точно згадають вас незлим тихим, якщо будете вчити дитину саме алфавітній назві літер, особливо приголосних. Тобто, навіть якщо дуже хочеться й дитина справді цікавиться, аж до школи забудьте про ЕН (н) і КА (к). Адже потім малому важко буде прочитати МАМА, а не ЕМАЕМА.

Розрізняти цифри до 3 років Як ви вже зрозуміли, знати, як виглядає «4» — це теж саме, що й знати: помідор — червоний. Значно важливіше для дошколярика розуміти кількість наочно. Саме образне сприйняття кількості є кращою математкою в цьому віці, — каже пренатальний психолог Тетяна Віниченко. Покладіть перед дитиною краще 4 помідори, а поруч один. Та й пограйтеся. От вам і розуміння «більше-менше», «нічого-щось», «віднімання-додавання».

Розрізняти відтінки всіх кольорів Запитайте у чоловіка різницю між ультрамариновим і блакитним, помаранчевим і кораловим, рожевим і фуксія. Ага! Може, з ним не займалися у дитинстві?! Офтальмолог Анастасія Мурахтанова пояснює, що очі дитини до року здатні розрізняти тільки кольори основного спектру: червоний, жовтий синій, чорний і білий (останні два сприймаються майже з народження). Тільки потім варто розширити цей перелік до 7 кольорів. Але не завчайте просто так. Це той випадок, коли книжка може нашкодити, адже світ такий різнобарвний. Зеленою може бути трава, на якій так приємно пробігтися влітку, помаранчевим — неймовірно смачний апельсин, жовтою — улюблена парасолька, яку варто захопити, коли небо не блакитне, а сіре.

До речі, є кілька класних фраз-завчалок українською кольорів веселки: Чарівна Пані — Жінка З Букетом Синіх Фіалок Через Перехрестя Женеться Згори Бага́тий Синій Фаето́н

Не дозволяти «бити байдики» А щоб не було шансу побайдикувати, заняття розписані на кожен день. Є 30 хвилин між живописом і денним сном — йди-но, «за Монтесорі» пройдемося. Не хочеш спати — ну, тягни кубики Зайцева. Ні! Не вежу будувати, давай за методичкою все ж? Проте, неврологи наполягають — сумувати час від часу й НІЧОГО не робити для дитини дуже корисно.

Настільки, що ви мусите створювати для малих такі умови, безпечний простір із мінімальною кількістю іграшок, або й зовсім без них. Хай самі знайдуть собі забавку. Може, то буде клубок ниток під диваном — скільки всього з ним можна придумати. Тут тобі і м’яч (крупна моторика), і розмотати його можна (дрібна моторика), колір його запам’ятати і форму мама назве кілька разів. Ну ви ж невгамовні, правда?

Сліпо вірити у дієвість певної методики Вам могло здатися, що ми з неповагою ставимося до пані Монтесорі, чети Нікітіних, лікаря Домана, викладача Зайцева й генія Масару Ібукі. Зовсім ні! Усі вони і всі ті, хто створив визанані методики раннього розвитку, насправді зробили велику справу. Їхні педагогічні алгоритми працюють і є задокументованим і запатентованим науковим надбанням.

Водночас у кожної з цих методик є побічна дія: якщо сконцентруватися лише на одній із них, можна суттєво обмежити світогляд дитини, підвищити рівень тривожності (свій — так точно) і, не виростивши генія, зневіритися в усьому.

Занурьтесь в історію. Карточки Домана були створені для дітей з обмеженими фізичними можливостями, яким й справді важливо було показати ананас на картинці, бо до найближчого супермаркету дитину неможливо транспортувати. У вас той випадок? І чи справді ви ніколи-ніколи не допоможете трирічній дитині зав’язати шнурок, дотримуючись філософії Монтесорі? І ви чесно вірите, що після 3 років ваша дитина не здатна опанувати досконало іноземну мову або музичний інструмент, як майже панічно заявляє відомий японець?

Ми віримо і у ваших дітей, і в те, що ви для них — кращі на світі батьки. Знайте міру в усьому. І подивіться випуск ">Більше Двох про ранній розвиток дітей.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео