Чоловічий бік справ: годування грудьми й татусі

Чоловічий бік справ: годування грудьми й татусі
201587 ПЕРЕГЛЯДІВ

Часто трапляється, що вже з перших днів татусі відчувають себе залишеними осторонь процесу знайомства з новонародженим малюком, адже, здається, перші місяці життя дитини — це суцільні годування, груди чи ридання за ними ж. Що слід знати про процес чоловікам? І як до нього залучитися?

Чому годування грудьми — найкраще для мого малюка?

Грудне молоко містить у собі бездоганний коктейль усіх поживних речовин, які необхідні для немовлят. Воно ж захищає їх від інфекцій, адже мама разом з ним передає свій імунітет. Інші переваги грудного вигодовування:

 • Це — безкоштовно;
 • Не треба стерилізувати пляшечки;
 • Какашки малюка не мають такого неприємного запаху, ніж, наприклад, від суміші і їх легше змити (звучить позитивно, чи не так?).

Чому годування грудьми — добре для моєї дружини?

Так само, як і для немовляти, грудне вигодовування позитивно впливає на здоров’я жінки. І чим більше воно триває, тим менше шансів розвитку:

 • раку молочної залози;
 • раку яєчників;
 • остеопорозу (слабких кісток);
 • хвороби серця;
 • ожиріння.

Під час годування ваша дружина вивільняє окситоцин — так званий гормон любові, також теплота і близькість з дитиною може захистити її від постнатальної депресії.

Роздягайтеся!

Час, який ви приділяєте своїй дитині не менш важливий ніж годування. Існує безліч способів, як зблизитися з немовлям без грудного молока.

Звучить, мабуть, трошки дивно, втім контакт шкіри до шкіри має позитивний вплив на вас: шкіра малюка викликатиме у вас той самий гормон любові, який він викликає у мами. Тож можна покласти синочка чи дочку в одному підгузку на власні груди і тихо поговорити з ним чи нею про свій день.

Пам’ятайте, тримати дитину треба близько до себе (вона не бачить далі ніж 20 сантиметрів), бо при такому спілкуванні вона запам’ятовуватиме ваше обличчя. Так, немовля, звичайно, не зрозуміє, що ви таке кажете про ріст прибутку чи політичну ситуацію в країні, втім, буде запам’ятовувати ваш голос.

Що не менш важливо: ваша дружина точно високо оцінить цей час! Вона відчуватиме підтримку, матиме можливість відпочити чи бодай сходити в туалет.

Людина без грудей дуже необхідна вашій родині

Якщо це не зачіпає вашу чоловічу гідність (а навіть якщо зачіпає) подумайте, як можливо розгрузити вашу дружину від звичайних хатніх справ. Пилосос, миття посуду, витерти пил тут і там? Одне зі списку — добре, все — можна взяти номінацію «людина року» у вашій маленькій родинній державі. А в перервах між годуванням можна:

 • пограти з дитиною;
 • взяти її на прогулянку;
 • змінити підгузок;
 • викупати її;
 • заспокоїти, якщо вона плаче (в деяких випадках той факт, що ви не пахнете грудним молоком, може бути великою перевагою).

Якщо на все це просто не вистачає часу, пам’ятайте, що дружина оцінить і менші вчинки, такі як загальна цікавість до її почуттів (як фізичних, так і моральних). Можна принести склянку води та запитати, як вона себе почуває. Якщо день видався важкий, нагадайте дружині, яку важливу справу вона робить.

Скільки це триватиме?

Чим більша ваша підтримка, тим більша ймовірність, що ваша дружина буде і продовжуватиме годувати грудьми. Тож у вас — дуже важлива роль!

Не дивлячись на всі переваги для малюка та вашої дружини, інколи жінка може відчувати, що грудне вигодовування не для неї. Однак в будь-якому разі тиск у цьому питанні — небезпечна гра.

Спілкуйтеся та будьте готові допомогти дружині прийняти те чи інше рішення (правильного, до речі, не існує), позбавте її від тиску оточуючих, якщо він її зачіпає.

Грудне вигодовування — не такий вже простий процес, як може здатися на перший погляд. Докладніше про це — ">дивіться у програмі «Більше Двох». На експертному дивані — педіатр та психолог, які розповідатимуть не тільки про переваги грудного вигодовування, а ще і про те, що може відчувати ваша дружина під час процесу.

Читайте також: Чим небезпечна їжа під мультики

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео