Вистава Дніпровського театру імені Шевченка у Торонто вразила канадську публіку

Вистава Дніпровського театру імені Шевченка у Торонто вразила канадську публіку
200671 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кульмінацією творчого візиту Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади стала вистава-концерт «АТО – «Ангели тебе оберігають». Вистава – про будні українських воїнів на Донбасі, про коріння війни з Росією: від часів козацької доби до подій Революції Гідності, пояснює автор сценарію та режисер Ігор Кирильчатенко. Він - ветеран АТО, пішов на фронт добровольцем 2014 року. Воював під Горлівкою, отримав контузію.

«Ми хочемо показати цим концертом – і тут, в Канаді, і у нас в Україні, що війна не закінчилась, війна триває. Як би ви це не називали – АТО, ООС, ще якось… Це справжня російсько-українська війна. І наші хлопці боронять свою землю. І ми приїхали до Канади, щоб віддячити усім тим, хто допомагав і далі підтримує Україну, наше військо», - наголосив Ігор Кирильчатенко.

Зал на 250 місць був повний. Канадці родинами прийшли подивитися гру дніпровських акторів. Час від часу люди не стримували сліз.

«У виставі було кілька моментів, коли не стримаєш сліз, були моменти, де я зрозумів: ще рана відкрита і болить». – ділиться гість із Едмонтона Мирон Пижик. Він приїхав до Торонта спеціально на виставу дніпрян. – «Важко це бачити в Україні, таке чути зі сцени. Але це все є. І українці мусять боротися. І ми, в Канаді, підтримуємо вас, і хочемо, щоб все було добре».

«Дуже талановиті актори, талановитий балет, прекрасні голоси, - каже глядачка Оксана Корнілова з передмістя Торонто – Місісаґи. - Звичайно, ми знаємо більше про Київ, Львів, Тернопіль, про Крим. Але центр України дуже мало представлений в Канаді. Це прекрасний початок, презентувати ядро України тут – Дніпровський театр».

По завершенню вистави, українські організації Канади передали 10 спеціальних візочків – ролейтор та wheelchair, для Дніпровського військового шпиталю ЗСУ. Обладнання унікальне: і для пересування поранених, і для їхньої реабілітації. Ціна квитка - 35 доларів – також своєрідний внесок у допомогу українській армії.

Півтормамільйонна громада українців Канади систематично допомагає своїй батьківщині. 2015 року на одному з благодійних вечорів на користь поранених воїнів ЗСУ зібрали 100,000 доларів, згадує організатор гастролей у Канаді Василь Попадюк.

«Кошти йдуть на ліки, медичне обладнання, візити канадських лікарів до українських шпиталів, реабілітацію поранених в Канаді», - наголосив Попадюк.

Перший аероборт з військовою допомогою на суму 11 мільйонів доларів вилетів з Канади до України ще в листопаді 2014 року. Завдяки потужному українському лобі, які представлено кількома міністрами в уряді та мерами великих міст, Канада виказує безкомпромісну позицію щодо окупації Криму й Донбасу з боку РФ. 2019 року знову посилила секторальний тиск на країну-агресора.

Загалом Канада вже надала понад 100 мільйонів доларів на тренування українських військових, придбання нелетальних засобів оборони та реабілітацію поранених.

Творчий візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади триватиме до 5-го червня.

З аншлагами відбулися вистави театру на кількох престижних фестивалях та школах з українською мовою навчання.

«Сьогоднішня вистава була ключовою під час нашого візиту до Канади, - наголошує директор театру Оксана Петровська. – «Ангели тебе оберігають», по суті, новітня українська драматургія, яку ми прагнули показати прихильному канадському глядачеві. А оця воєнна тематика – природна для сучасного Дніпра, бо ми себе усвідомлюємо – прифронтовим містом. За 200 кілометрів на схід – окупований Донецьк».

Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка заснований 23 серпня 1918 року указом гетьмана України Павла Скоропадського. Театр відкрито прем’єрною виставою «Лісова пісня» Лесі Українки. З 1927 року постійне місце перебування театру - місто Дніпро. На сцені театру виступали Лесь Курбас, Гнат Юра, Наталія Ужвій, Микола Садовський, Леонід Задніпровський, Лідія Кушкова. Серед сучасних акторів - ветерани війни на сході України. Колектив театру дав 5 концертів в зоні АТО та в місцях дислокації ООС.

З 2016 року театр очолює Оксана Петровська, заслужена артистка України, провідний майстер сцени, кавалер ордена «Князя Володимира Великого ІІІ ступеня», а з 2018 року Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка має статус Національного. Театр – поки єдиний у Дніпрі з виключним україномовним репертуаром.

Візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади відбувається за підтримки Благодійного Фонду «Солідарність».

 

Читайте також: Дніпровський театр імені Шевченка вперше виступив у Канаді (ФОТО)

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео