Дніпровський театр імені Шевченка виступив на The Mississauga Ukrainian Festival в Канаді (ФОТО)

Дніпровський театр імені Шевченка виступив на The Mississauga Ukrainian Festival в Канаді (ФОТО)
173040 ПЕРЕГЛЯДІВ

Колектив Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка взяв участь у The Mississauga Ukrainian Festival – фестивалі української культури та ідентичності в передмісті Торонто – місті Місісаґа.

Для наймолодших гостей фестивалю презентували українську класику – по-новому інтерпретовану казку «Коза-Дереза».

«Гра акторів – супер! Дуже здивувався, коли дізнався, що театр приїхав до нас аж із Дніпра. Я чув, що це російськомовний регіон і там близько до війни. Але приємно, що там люди шанують українську мову, зробили таку класну інтерпретацію відомої казки», - поділився український канадець Олександр Фурман, мешканець міста Мілтон, що за 30 кілометрів від Місісаґи.

Колектив театру представив музичні й танцювальні номери, окремо – уривками з драматичної вистави-концерту Ігоря Кирильчатенка «АТО – «Ангели тебе оберігають».

«Ангели тебе оберігають» - це вже нова українська драматургія, з якою ми хочемо познайомити якнайширші кола канадського суспільства. Звісно, це воєнна тематика, проблеми житті й смерті, морального вибору – коли зіштовхуєшся не лише з відкритим ворогом – Росією, але й байдужістю наших власних людей. Такі моменти є зрозумілими усім, де б ви не жили», - ділиться режисер Ігор Кирильчатенко.

«Дуже раді потрапити на виступ такого іменитого професійного театру, сподобалось дуже, - каже ще один канадець з України Сергій Байда, який став свідком виступу дніпрян. - Про Дніпро знаю небагато – там до мільйона населення, і близько до війни. Я в Канаді з 1993 року, але слідкую за тим, що відбувається в Україні».

Цього року The Mississauga Ukrainian Festival відбувається вп’яте.

Має державну підтримку, проходить на центральній площі Місісаґа – міста із 700-тисячним населенням, шостим за величною у Канаді. Цього року фестивалі взяли участь 20 колективів.

«The Mississauga Ukrainian Festival - це відзначення української культури на очах всіх канадців. На відміну від інших українських фестивалів, які відбуваються на українських оселях, які є внутрішнім святом для нас. Тому власне фестиваль на центральній площі міста – він для всіх канадійців», - відзначив співорганізатор заходу Юрій-Роман Клюфас.

«Ми стараємось, аби в кожному місті Канади були цікаві фестивалі, бо українці в Канаді – це не емігранти! Це справжні канадійці, які приїхали 125 років тому. І вже 6 поколінь живуть тут. Пропагуємо українську культуру, і щасливі, що мали нагоду завдяки фонду «Солідарність» і Олександру Петровському, привезти сюди чудовий театральний колектив із Дніпра», - додав Василь Попадюк, співорганізатор фестивалю, відомий скрипаль-віртуоз.

Серед багатотисячної аудиторії фестивалю – канадський політик Іван Бейкер, депутат Законодавчої асамблеї штату Онтаріо. Він виступає за негайне надання Україні летальних оборонних озброєнь з огляду на триваючу агресію Російської Федерації.

«Візит Дніпровського драматичного театру – це унікальна нагода, щоби наша українська громада в Канаді осягнула чим насправді є українська спадщина. Дякую усім 27 членам дніпровської трупи, які приїхали до Канади, - передав Іван Бейкер. - Я знаю, що люди Дніпра дуже постраждали від агресії Росії. Але вони є дуже відважні і борються, аби захистити Україну. І я дуже дякую Дніпру за це».

«Дуже приємно від того, що Україну знають у Канаді, знають наше лихо, знають про наші негаразди, та про успіхи, знають, що є такий театр у нас в Дніпрі, перший державний, український, зараз вже національний театр імені Тараса Шевченка, якому вже 100 років. І який не зрадив ніколи ні мові, ні культурі, нашому корінню. І коли про це знають і говорять закордоном – нам дуже приємно», - зазначила Оксана Петровська, директор театр, заслужена артистка України.

Творчий візит Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Шевченка до Канади триватиме до 5-го червня.

Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка заснований 23 серпня 1918 року указом гетьмана України Павла Скоропадського. З 1927 року постійне місце перебування театру - місто Дніпро. На сцені театру виступали Лесь Курбас, Гнат Юра, Наталія Ужвій, Микола Садовський, Леонід Задніпровський, Лідія Кушкова. Серед сучасних акторів - ветерани війни на сході України. Колектив театру дав 5 концертів в зоні АТО та в місцях дислокації ООС.

З 2016 року театр очолює Оксана Петровська, заслужена артистка України, провідний майстер сцени, кавалер ордена «Князя Володимира Великого ІІІ ступеня», а з 2018 року Дніпровський академічний музично-драматичний театр ім. Шевченка має статус Національного. Театр – поки єдиний у Дніпрі з виключним україномовним репертуаром.

 

Читайте також:Вистава Дніпровського театру імені Шевченка у Торонто вразила канадську публіку

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео