Новини України: У Йемені повстанці оточують резиденцію прем’єр-міністра

Новини України: У Йемені повстанці оточують резиденцію прем’єр-міністра
106018 ПЕРЕГЛЯДІВ

Повстанці-шиїти з племені Хуті у Ємені оточили резиденцію прем’єр-міністра в центрі столиці країни Сана.


Повстанці-шиїти з племені Хуті у Ємені оточили резиденцію прем’єр-міністра в центрі столиці країни Сана.
«Бойовики оточили палац і прем’єр-міністр перебуває всередині», повідомив прес-секретар уряду.
Запеклі зіткнення спалахнули на початку дня, в ході яких було вбито щонайменше вісім чоловік, перш ніж перемир’я було погоджено. Це були найбільш інтенсивні зіткнення, з тих пір як повстанці захопили місто у вересні.
Свідки повідомили агентству France-Presse, що бої між повстанцями та президентською гвардієб спалахнули вранці в понеділок після того, як повстанські підкріплення були розгорнуті в районі президентського палацу. Очевидці додають, що президентська гвардія потім направила свої сили на прилеглі вулиці.
Відповідно до раніше досягнутої домовленості з президентом Ємену, Аббураббухом Мансуром Хаді, хуті обіцяли вийти зі столиці як тільки новий уряд єдності буде сформований. Тим не менш, повстанці, як і раніше розгорнуті по всьому місту і взяли під свій контроль декілька сунітських центральних і західних районів країни.
Напруженість додатково підвищилася в неділю, коли хуті викрали начальника президентського персоналу в суперечці щодо запропонованої нової конституції країни.
Активіст хуті, Хусейн Альбукхаіті, сказав, що група була «спровокована» до боротьби у понеділок після того як дві їхні позиції були атаковані. Він назвав проект конституції, який передбачає поділ Ємену на шість федеральних регіонів, «змовою» для розділу країни.
Хуті, які дотримуються течії шиїтського ісламу, відомого як Заїдізм, організовують періодичні повстання з 2004 року, з метою здобути широку автономію для їхньої північної провінції Саада.
Вони зміцнили свій контроль над Саадою під час повстання 2011 року, яке змусило піти у відставку тодішнього президента країни Алі Абдалли Салеха.
З липня повстанці завдали поразки племінним і воєнізованим групам, яких підтримувала провідна сунітська ісламістська партія Ісла, і билися із бойовиками-джихадистами з Аль-Каїди на Аравійському півострові, які присягнулися захищати сунітську громаду країни.
Противники стверджують, що повстанці в кінцевому рахунку, сподіваються, перевстановити імамат Заїді, який управляв Північним Єменом протягом майже 1000 років до 1962 року.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео