5 ігор, які навчать дитину рахувати гроші

5 ігор, які навчать дитину рахувати гроші
136706 ПЕРЕГЛЯДІВ

Основам фінансової грамотності, як і багатьом іншим речам, найлегше навчити дітей через ігри. Ведучі програми «Більше двох» на телеканалі «D1» зробили підбірку таких, які допоможуть вам не лише цікаво провести час з малими, а й опанувати фінансові премудрості.

«Розміняти»

Гра вчить рахувати гроші різного номіналу. Вам будуть потрібні монети й паперові гроші. Видайте дитині (і іншим гравцям) по 20-30 різних монет, а собі залиште кілька дрібних банкнот.

Суть гри: ведучий викладає одну паперову банкноту, а учасники повинні її розміняти. Хто швидше, той і виграв.

«Магазин»

Ця гра вчить дитину основному принципу товарно-грошових відносин: щоб придбати якусь річ, потрібно за неї заплатити. Продавець отримує ці гроші й використовує їх для розвитку свого бізнесу — придбає нові товари або поліпшить ті, що продає зараз.

Суть гри: така, як у нашому дитинстві. Тільки замість листочків візьміть справжні монети та дрібні купюри. Розкладіть на столі «товари»: іграшки, продукти з холодильника. До кожного товару треба прикріпити цінник. Домовтеся, хто буде «продавцем», а хто — «покупцем».

Якщо «покупець» — дитина, вона має зібрати потрібну суму з купюр і монет і віддати вам в обмін на товар. Якщо сума вийшла більшою — нехай дочекається здачі. Потім поміняйтеся ролями. Тепер завдання дитини-«продавця» перевірити, чи правильно ви дали їй гроші. І якщо потрібно, повернути здачу.

«Платне — безкоштовне»

Пояснює дитині, що гроші — це не єдине джерело задоволення і розваг.

Суть гри: нагадує «їстівне — неїстівне». Тільки цього разу потрібно навести приклад платної чи безкоштовної розваги. Наприклад, безоплатно можна позасмагати на річці влітку, погуляти в парку, погойдатися у дворі. А ось похід в кіно або в аквапарк доступні тільки за гроші.

«Знайди кращу ціну»

Вчить вибирати потрібний товар за найкращою ціною серед безлічі варіантів. Поясніть дитині: далеко не всі пропозиції магазинів відповідають нашим можливостям, тому треба вміти знайти найкраще.

Суть гри: разом із дитиною порівняйте ціну на іграшку в різних магазинах і онлайн-сервісах. Попросіть вибрати, де її краще купити й чому. Для оцінки вартості можна розглядати ціну, спосіб доставки, наявність акції або бонусів. Обов'язково разом порахуйте, скільки заощадили.

Те саме робіть і в супермаркеті, дозволяйте дитині перед походом за продуктами допомогти вам скласти список, а потім дозвольте самотужки зібрати всі товари зі списку і вкластися в заплановану суму. Зверніть увагу дитини на те, що товари з однієї категорії (наприклад, молоко) можуть коштувати по-різному, що ціна залежить від імені виробника і від обсягу товару.

«Струмочки»

Пояснює дітям непросте поняття «множинні джерела доходу».

Суть гри: розкажіть простими словами, звідки беруться гроші у вашій родині. Наприклад, у вас тільки два джерела доходу, зарплата тата і мами. Це не дуже безпечна ситуація для бюджету: роботи не буде, грошей теж не буде. Запропонуйте дитині придумати нові джерела доходів. З огляду на вік, він може придумувати будь-які фантастичні варіанти. Мета гри — розширити розуміння про джерела доходів.

Частіше розмовляйте на теми особистих фінансів. Не усувайте дітей від ситуацій, які виникають у вашій родині: нехай вони бачать, як саме батьки справляються з вирішенням фінансових труднощів, а ще подивіться випуск ">«Більше двох» про фінансову грамотність для дітей.

У ньому експерти діляться порадами, як правильно говорити з нашими спадкоємцями на фінансові теми, а також навчити їх дбайливо ставитися до кишенькових грошей й розважливо витрачати їх, пояснюють, чому не слід занадто контролювати, а тим паче, критикувати витрати дитини, а ще розповідають, чим можуть обернутися виплати за хатню роботу та оцінки?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео