Як залагодити конфлікт на дитячому майданчику: 4 кроки до швидкого примирення

Як залагодити конфлікт на дитячому майданчику: 4 кроки до швидкого примирення
78792 ПЕРЕГЛЯДІВ

Разом із закінченням карантину та поверненням до соціальної активності в життя наших малюків повернулися й конфлікти. Скандали біля гойдалок і в пісочниці спалахують миттєво: батькам треба бути напоготові. Як правильно діяти, щоб не дати конфлікту розгорітися?

Ще хвилину тому компанія дітей мирно гралася у дворі. Але ось якийсь малюк схопив іграшку вашої дитини. Той ділитися не збирався, різко забрав, скочив і наступив на піщаний будиночок, який щойно добудувала його сусідка по пісочниці. Дівчинка ахнула і тицьнула руйнівника лопаткою. Сльози, крики, шум-гам… Батьки, звичайно, кидаються на допомогу, починають розтягувати, лаяти своїх і чужих дітей — звична ситуація ризикує перетворитися в баталію.

Звідки беруться сварки? Маленькі діти егоцентричні: світ вони бачать через призму власних потреб та інтересів. У дошкільному віці поступово, шляхом проб і помилок, вони починають опановувати важливі соціальні навички, без яких у дорослому житті буде важко. Це вміння спілкуватися і домовлятися, відстоювати свою думку і враховувати точку зору іншого, здатність до розуміння інших і співпереживання їм.

Сварка на майданчику — результат зіткнення інтересів, порушення кордонів. І це хороша можливість «прокачати» соціальні навички. Для дитини стає очевидним: поруч існують такі ж діти і вони теж претендують на іграшки, місце на гойдалках і увагу дорослих. Треба якось реагувати!

Що робити батькам? 4 кроки Вдихніть, видихніть і нагадайте собі, що це — просто непорозуміння, нехай і досить гучне. І його можна і потрібно залагодити, взявши на себе роль посередника. Спокійно поцікавтеся, що сталося (не як строгий слідчий, а як дорослий, що співчуває).

Повторюйте пояснення дитини, надаючи форму плутаним фразам: «А цей стягнув мою машинку!» — «Хлопчик взяв твою машинку, забувши спитати дозвіл. Напевно, хотів пограти?» Спробуйте говорити неголосно: це знизить загальну емоційну напругу. Ну, а всім учасникам сварки стане зрозуміло, що саме сталося.

Поясніть дитині причини вчинків інших дітей і те, що вони відчувають: наприклад, хлопчик, який взяв машинку, молодший за вашого і ще не розуміє, що іграшка — чужа. Ну, а дівчинка, напевно, дуже засмутилася через катастрофу будиночка, хоча битися і неправильно. Нагадайте дитині, як їй було прикро або неприємно, коли вона була у схожій ситуації.

Запропонуйте разом подумати, як можна виправити ситуацію і компенсувати збиток? Може, допомогти дівчинці спорудити новий будиночок, вищий і гарніший? І запропонувати взяти участь і тому скривдженому малюкові? Загальна гра — вірний шлях до примирення.

А якщо… …ваша дитина жадає помсти? Твердо скажіть: «Битися не можна!» Відволікаючи, підіть з майданчика. Вдома, коли емоції вщухнуть, знову обговоріть ситуацію. …вас атакують обурені батьки іншого учасника конфлікту? Не роздувайте скандал, краще спокійно сказати щось нейтральне: «Я зрозуміла вашу позицію», — і відійти.

Правило трьох «Ні» Чого точно робити не варто:

  • підбивати сина або дочку та радити дати здачі;
  • відчитувати та виховувати чужих дітей;
  • відразу відводити дитину силою, не намагаючись вдатися в суть конфлікту. Вона зрозуміє: в складній ситуації допомоги від вас не чекай, а грати з іншими дітьми — шкідливо і небезпечно.

У кого ще вчитися? Казки, мультфільми, книги показують приклади суперечок, бійок і примирень. Сварки ми можемо зустріти в «Шусть і Шуня. Спритний самокат», «Пригоди Хрюндика та Лапунчика», «Два — мені, один — тобі». Обговорюйте, програвайте, придумуйте свої варіанти: а як могла б скластися історія, якщо герої поводилися б інакше? Це дасть дитині уявлення про різні тактики, вдалі й не дуже.

А докладніше про те, що робити, а чого не робити і як підготувати свою дитину до сварок, дивіться у випуску «Більше двох. Конфлікти в пісочниці».

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео