Гаазький суд вважає, що Сербія не здійснювала геноцид хорватів

26603 ПЕРЕГЛЯДІВ

Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, що Сербія не здійснювала геноцид щодо хорватів в ході Балканських воєн, які мали місце в 1991-1995 роках.


Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, що Сербія не здійснювала геноцид щодо хорватів в ході Балканських воєн, які мали місце в 1991-1995 роках. Вердикт відносно зустрічного позову Сербії проти Хорватії поки не оголошувався.
Хорватський уряд стверджував, що в 1991 році Сербією був здійснений геноцид в місті Вуковар та в низці інших населених пунктів країни.
Проте «Хорватія не змогла обґрунтувати свої претензії про те, що геноцид був здійснений Сербією», - заявив суддя Петер Томка.
Сербія також направила зустрічний позов, звинувативши Хорватію у виселенні більше ніж 200 тисяч сербів зі своєї території.
У ході війни в Югославії 1991-1995 років загинуло близько 20 тисяч осіб.
Під час цих війн сильно постраждало хорватське місто Вуковар, яке протягом трьох місяців в 1991 році було окуповане сербськими силами. Десяткам тисяч етнічних хорватів прийшлося стати біженцями, а близько 260 чоловіків-хорватів були заарештовані та вбиті.
Чотири роки потому силами хорватської армії була проведена військова операцію «Буря», спрямована проти Сербськой Країни, в результаті якої приблизно 200 тисяч сербів були змушені покинути свої домівки.
Перший позов Хорватії до Гаазького суду був поданий в 1999 році, в якому сербами та їхній тодішній президент Слободан Мілошевич обвинувачувалися у здійсненні розправ над хорватами.
Керівництво країни вимагає компенсації за заподіяну шкоду «населенню та будовам, а також економіці й природі Хорватії».
У 2010 році Сербією у відповідь на подібні закиди був поданий зустрічний позов, в якому йшлося про те, що серби були змушені залишити свої дома в Хорватії, після того як вона дала старт військову операцію проти Сербії.
На думку багатьох журналістів та експертів, постанови Гаазького суду мають допомогти віднайти істину у тому, що насправді відбувалося під час цих темних для Балкан років. Також експертами відзначається, що незважаючи на те, що геноцид вважається самим тяжким злочином, довести його досить складно
Суду в Гаазі належить визначити, чи було країнами скоєно акти геноциду, чи закликали вони до вчинення геноциду та чи були вони спільниками в геноциді.
Обидві країни висловили готовність прийняти вердикт суду.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео