Мін’юст пропонує внести зміни у законодавство про проведення страйків

Мін’юст пропонує внести зміни у законодавство про проведення страйків
23073 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мін’юст пропонує змінити законодавство про страйки, зокрема щодо заборони проведення страйків в умовах надзвичайного та воєнного станів.
Міністр юстиції Денис Малюська на засіданні Кабміну виступить із пропозицією щодо внесення змін до законодавства у сфері проведення страйку працівниками. Зміни планують внести до законів «Про транспорт» та «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Відповідно до пояснення таких змін, наведених у порівняльній таблиці, їх внесення проводиться у зв’язку із відповідними рішеннями Європейського суду з прав людини, а саме – рішення у справі «Веніамін Тимошенко та інші проти України».

Розгляд справи ЄСПЛ
Справа стосувалася обмеження судом права бортпровідників авіакомпанії «АероСвіт» на проведення страйку. Так, відповідно до рішення судового арбітражу Національної служби посередництва і примирення від 27 травня, працедавець зобов’язаний був виконати ряд вимог працівників. З моменту ухвалення рішення наприкінці травня до вересня 2011 року працедавець не виконав жодної з вимог, через що було ухвалене рішення про проведення страйку.

Працівники організували страйк із дотриманням вимог закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», втім «АероСвіт» подав позов до суду з метою визнання проведення страйку незаконним. 6 жовтня 2011 року Бориспільський суд визнав страйк незаконним та заборонив бортпровідникам його проводити, посилаючись на статтю 18 Закону України «Про транспорт». Цією статтею, зокрема, передбачено, що на підприємствах транспорту заборонено проведення страйків у випадках, пов’язаних із перевезеннями пасажирів.

У результаті розгляду ЄСПЛ встановив, що у прикінцевих положеннях закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» передбачено приведення у відповідність із ним положень всіх інших законів, що стосуються його сфери регулювання. Також Суд встановив, що у 2010 і 2011 роках планувалося внеси зміни до статті 18 закону про транспорт, але відповідний закон так і не ухвалили. На підставі цих міркувань Суд дійшов висновку, що рішення про визнання страйку незаконним «не ґрунтувалося на достатньо точних і передбачуваних законодавчих актах».

Пропоновані зміни
Проєктом закону передбачено приведення статті 18 закону про транспорт у відповідність до закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». А саме пропонується зазначити, що страйк на підприємствах транспорту проходить на загальних засадах.

Інші зміни стосуються статті 24 закону про вирішення трудових конфліктів. У першому випадку пропонується доповнити статтю положенням, що страйк заборонено проводити, якщо припинення роботи може створити загрозу національній безпеці. В цьому випадку Міністерство юстиції взяло до уваги документи міжнародних організацій у сфері регулювання страйків, на які посилався ЄСПЛ під час розгляду справи – зокрема Європейської соціальної хартії.

Також пропонується внести зміни до цієї статті у частині, що стосується заборони проведення страйків в умовах надзвичайного та воєнного станів. Пропонується прибрати норму, що під час надзвичайного стану обмежити право на страйки можна не довше, ніж на місяць, а для продовження такого обмеження необхідно ухвалювати спільний акт Президента та Верховної Ради. Тобто обмеження можна встановити одразу на весь час надзвичайного стану. В частині про воєнний стан розлогу норму «У разі оголошення воєнного стану автоматично наступає заборона проведення страйків до його відміни» пропонують замінити на більш лаконічну «В умовах воєнного стану проведення страйків забороняється».

Втім, попри те, що обґрунтуванням цієї правки зазначено Висновки ЄСПЛ у вищезгаданій справі, там немає жодної згадки про надання Президенту (чи будь-якому іншому органу) права встановлення заборони проведення страйків на весь період надзвичайного стану замість існуючої норми. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено лише, що цим документом пропонується «визначити, що у разі введення надзвичайного стану може бути заборонено проведення страйків». Хоча це вже визначено Законом України «Про правовий режим надзвичайного стану». Отож, попри питання про доцільність та обґрунтованість внесення до закону цієї зміни залишається відкритим.

Джерело: https://sud.ua/ru/news/publication/178095-minyust-proponuye-vnesti-zmini-u-zakonodavstvo-pro-provedennya-straykiv

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео