Сучасна Україна: популяризація музеїв

Сучасна Україна: популяризація музеїв
24290 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україна має близько п’яти тисяч музеїв. Така кількість вважається рекордною серед усього світу. Тішить те, що із такої кількості лише 470 належить державній власності. Але не все так добре, як здавалось. Більшість музеїв потребують нагальної реконструкції, але коштів на це бракує. Музей – це обличчя України, тому що іноземці в першу чергу відвідують музеї України. І що вони бачать? Обшарпані стіни та старі меблі. Музеї повинні бути трендовими та сучасними, щоб притягувати більше відвідувачів. Може здатися, що відбувається музейний ренесанс. Насправді картина сумна, бо наразі почали роботу лише з музеєм Ханенків та Національного художнього музею в Києві, а ще в музеї сучасного мистецтва в Одесі почали реконструкцію. Другою не менш гострою проблемою є нестача музейних робітників, бо зазвичай їх недооцінюють та мало виплачують. Можна тільки уявити скільки музеїв може згаснути та закритися через брак фінансування на реконструкцію.

Попри усі проблеми, музеї почали відчувати свою силу та згадали свою місію. Для більшості людей музеї стали, як культурний відпочинок на вихідні дні. А головне, в музеях можна побачити українську молодь, яка потім напише свої враження у соціальні мережі від відвідування. Від експонатів почали отримувати більше враження, ніж від розповідей та текстів. Поступово музеї перестали бути для одноразового відвідування. Якщо держава не виділяє кошти на оновлення треба долучити благодійні організації та оновити культурні місця. Саме так починалися зміни в західних країнах. Українські музеї почали відкриватися інноваціям, а саме: проводити тренінги, семінари, залучати дітей, запрошувати цікавих гостей та розробляти цікаві проекти. Батькам і вчителям варто водити дітей на цікаві музейні програми, журналістам не пропускати виставки та цікаві проекти, відвідувачам писати враження про враження від музею.

Для популяризації музейної культури потрібний запуск соціальної реклами музеїв, створення більше телевізійних сюжетів в музеях та розвинути позначки музейних закладів в дорожніх навігаторах. Хочу окремо виділити декілька вражень українців від музеїв України:

1. «Історичний музей імені Д. Яворницького в місті Дніпро. Серед експонатів багато зразків народної вишивки, гаптування, дорогоцінних оздоблених тканин різних часів. Велика кількість обрядів та традицій пов’язана з оздобленням тканини. Хоча я у своїй творчості надто не заглиблююсь в символіку та ідейністю, але захопило все предковічне, рідне та народне», - написала у своєму Instagram Ольга.
2. «Цікавий музей «Старе село» в с. Колочава. Я б назвала цей музей соціалістичним блаженством. Тут зібрані експонати колишнього СРСР. Найпривабливішим для нас став потяг старенький і вагон-ресторан. Ще тут ми бачили багато соціалістичних плакатів, радянських зірок, плакатів, монументів», - поділилася враженнями Катерина.
3. «Відвідала музей Старицького – драматурга, перекладача, мецената. Дізналась багато цікавого про життя цього відомого діяча. Окрім того, що він був драматургом, влаштовував кожного вечора благодійні обіди для студентів, де перекладав твори. Доля його сім’ї була трагічна, бо обидві доньки і внуки були репресованими», - поділилася студентка Драгоманова Тетяна.
4. «Відвідала заповідник «Софія Київська». Тут красиво, тихо та затишно. Цікава архітектура, красива природа. Тут знаходиться декілька музеїв, які розповідають свою історію. Неймовірна акустика, фрески, мозаїка. Настільки все велично ніби перебуваю в 11 столітті», - поділилась українка Валерія.
5. «Сподобався музей становлення української нації. Шикарні воскові фігури. Зморшки, вена на скроні, очі, веснянки, волосся на руці – все дуже реалістично. Стоїш поруч і думаєш, що вони зараз розмовляти почнуть. Можна підходити і фотографуватися», - розповіла маркетолог Ольга.

Треба показати, що в нас теж є свій Лувр, у який треба приходити.

Мої відео