Що таке насилля та з чим його їдять?

Що таке насилля та з чим його їдять?
196549 ПЕРЕГЛЯДІВ

З насиллям в сім’ї дуже важко боротися. В основному, жінки викликають поліцію тоді, коли ситуація вже критична. Далі, емоції втихають і жінка жаліє чоловіка, забирає заяву. Така практика є досить поширеною в Україні. Чомусь вважається, що насилля в сім’ї – це лише побої. Хоча, окрім ударів та стусанів по голові та тілі, насиллям є: психологічне знущання (погрози, сварки, лайка); економічне (чоловік або жінка не купують належне для розвитку дитини); сексуальне насилля.
Форма насилля, яка характеризується тим, що людина піддається сама або піддає іншу особу поведінці, яка може привести до психологічної травми, включаючи тривогу, хронічну депресію, посттравматичний стресовий розлад. Проявляється психологічне насилля у вигляді залякування, цькування, маніпуляції, постійній критиці, зловживанням правами людини, газлайтингу, метою якого є мусити потерпілого сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам’ять та розсудливість. Психологічне насилля формує емоційний клімат або поведінковий патерн, воно системне. Депресія, безпорадність, зневіра у світі та в собі, думки і спроба самогубства – наслідки психологічного насилля. Фізичне насилля завжди слідує за психічним. Ознаки того, що ви потерпаєте від психологічного насилля: контроль (перевірка повідомлень, одягу, хобі, друзів); знецінення (неприємні жарти при друзях, невиправдана критика виконаної роботи); ігнорування; ізоляція (обмеження спілкування з близькими); переслідування та безпідставні ревнощі; шантаж та залякування.
Люди, які пережили травму, постійно «на сторожі» і ця пильність відносно вірогідної небезпеки завдає багато незручностей – порушення сну, неможливість радіти життю, напруженість та незадоволення собою і як наслідок нездатність контролювати емоції. Досвід насилля залишається в тілі: у реакціях на дотики, у фізичних блоках, руках. Залишається у психіці: світоглядом, думками, сценаріями. Жертви, які жили в насиллі змінюються на рівні гормонів, весь організм вчиться жити в деструктивному режимі.
Як боротися з насиллям варто знати кожному на всякий випадок. Практичні способи, як притягнути насильника до відповідальності: 1. Заявити в поліцію. У випадку конфлікту, визвати поліцію. За наявності протоколу про адміністративні правопорушення, рапорту зі служби 102 та заяви від постраждалої особи, можна притягнути кривдника до відповідальності. Плюси: швидко. Мінуси: за таке діяння суд накладає штраф. Його розмір – 170 гривень ( плюс судовий збір) далекий від того, щоб називати «відповідальність). Важливо: якщо ситуація повториться, суд буде враховувати, що випадок насилля відбувається не вперше. Відповідно, будуть застосовуватися інші заходи. Заяву варто писати навіть, якщо штраф там мізерний. 2. Громадські роботи. Якщо протягом року особа-кривдник вже притягувалась до відповідальності за вчинення насилля в сім’ї, то суд накладає відповідальність у вигляді громадських робіт. Наприклад, 60 годин збирати сміття біля дороги. Плюси: це є не дуже престижна робота для кривдника на території населеного пункту, де проживає особа. Мінус: вірогідність того, що людина не припинить насилля велика. Важливо: якщо ситуація з насиллям повториться, то заходи впливу будуть суворіші.
Людям притаманна агресія, але розвиваються процеси, що стримують її. Вагому роль грають соціальні й економічні чинники, а також фінансова залежність та підтримка оточення. У жертви зазвичай відсутня пошукова поведінка, щоб виправити своє становище. До 80% жінок можуть мати травму голови в таких стосунках. Лише 21% звертається по допомогу. Порушення психіки спостерігається у 84% потерпілих, половина з них переживають посттравматичний стресовий синдром. Когнітивні функції та здатність до навчання в результаті порушені. Згідно із соціальним опитуванням, то люди готові допомогти, якщо бачать насилля від незнайомої людини, але насиллям у сім’ї вважають особистою проблемою.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео