День Захисника України, День козацтва, Покрова Пресвятої Богородиці: що пов'язує ці три свята?

День Захисника України, День козацтва, Покрова Пресвятої Богородиці: що пов'язує ці три свята?
188493 ПЕРЕГЛЯДІВ

14 жовтня українці святкують День Захисника України. На честь цього дня проводять традиційні заходи: піднімають український прапор та проводять урочистості на військову тематику. А також щорічно вшановують пам'ять полеглих хлопців в бою за українські землі.
Так, експрезидент Петро Порошенко 2015 року прийняв закон про зміну дати та назви свята українських захисників. Тож 23 лютого наразі офіційно не вважають вихідним днем та День Захисника Вітчизни змінили на більш сучасний лад- День Захисника України.
Водночас експрезидент Леонід Кучма зазначив, що в цей день потрібно гідну шану віддавати й українському козацтву. Тож з 1999 року громадяни України святкують ще й День Українського козацтва. Зародження державності, місце козака мало завжди велике значення. З 2000-го року були створені українські бойові угруповання. В результаті цього вже багато років поспіль влаштовуються бойові турніри, мистецтва, кінні походи тощо.
Також ця дата славиться визначним святом Покрови Пресвятої Богородиці- великим церковним святом. Покрова символізує спокій та засинання природи: листя з дерев опадає та вкриває землю. За давніми прикметами, в цей час на Карпатських землях отари овець повертаються з пасовищ, а пастухи з далеких мандрів. Люди моляться в церквах та просять Діву Марію про здоров'я, добробут та благополуччя в родині. Вважається, що той, хто помолився в цей день та звернувся до Богородиці, остання оберігатиме його протягом всього року. Також на Покрову вважалося не гріх допомагати нужденним по господарству. Сиротам або вдові охочі могли поприбирати, дах хати перекрити або їсти приготувати. А українські господині вранці на Покрову Пресвятої Богородиці розпалювали піч, додаючи плодових дрів, щоб в хаті було благополуччя та хороший врожай наступного року.
Особливо це свято почали шанували у 12 столітті. Доволі легенд ходить про Покрову Пресвятої Богородиці. Однак, більшість вважає, що якось язичницьке плем'я напало на Константинополь та намагалося захопити православних християн. Однак, останні звернулися по допомогу до Пресвятої Богородиці і Мати Христа, почувши молитви, вкрила містян своєю покровою та врятувала їх від ворогів.
Святкування Покрови знаменує й перший сніг в кінці жовтня. В цей час хлібороби засівають озиму на полі, люди збирають врожай, закінчують господарські роботи і готуються до зими. В українських хатах починають гомоніти про весілля, а хлопці йдуть до дівчат на сватання. За давнім повір'ям дівчата зверталися до Богородиці та просили, аби та прислала їм хорошого господаря в хату та вірного чоловіка. На Покрову не одружені жінки говорили: "Покрівонько, покрівонько, покрий мою голівоньку. Сяким таким аби був, аби хліба роздобув".
А ще в День Пресвятої Богородиці визначали погоду на зиму. Якщо не випаде на Покрову сніг, то й до кінця грудня його не буде. А якщо в цей день було морозяно, то й весна буде холодною.
Отже, святкують 14 жовтня три свята- Покрову Пресвятої Богородиці, День Захисника України, День Українського козацтва. Цікаво, що ці свята поєднані між собою. В часи Київської Русі українські та запорозькі козаки зверталися до Діви Марії по допомогу. Для них Богородиця була великим святом. Тож аби вшанувати місце козака на теренах нашої культури вирішили святкувати День козацтва в День Покрови.
А от створення Української повстанської армії говорить ще про одне свято цього дня-День Захисника України, яке прийшло на зміну радянському Дню Захисника Вітчизни.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео