COVID-19 вражає центральну нервову систему: що говорять лікарі та дослідники

COVID-19 вражає центральну нервову систему: що говорять лікарі та дослідники
188915 ПЕРЕГЛЯДІВ

COVID-19 вражає нервову систему та кору головного мозку. Наслідком цього стають суїцидальні думки пацієнтів. Підтвердженням стали нещодавні випадки в київських інфекційних лікарнях.
Так, 20 жовтня з вікна четвертого поверху лікарні № 8 вистрибнув 68-річний чоловік і загинув. Лікарі підтверджують, що він був хворий на коронавірус. Однак, його стан був середньої тяжкості. За словами заступника головного лікаря Богдана Лененя, чоловіка лікували разом з ще одним пацієнтом в палаті. Через п'ять-шість днів його виписали б додому цілком здоровим. Проте, 20 жовтня той вчинив суїцид. Деталі смерті розглядає поліція.
19 жовтня подібні дії вчинила 60-річна жінка. Вона була інфікована коронавірусом. Жінка вистрибнула з вікна Олександрівської лікарні, її відразу забрали в реанімацію, але врятувати так і не вдалося.
У вересні місяці вчинили суїцид з різницею в один день два чоловіки-68 та 43 років. Трагедія сталася в Київській лікарні № 4. Чоловіки лікувалися від коронавірусу.
Лікарі стверджують, що дані випадки трагедій підтверджують невтішні прогнози. Коронавірус вражає судини нервової системи і в цілком психічно здоровим людей виникають думки про самогубство.
Професор Харківської медичної академії Володимир Корсунов повідомляє, що нормальні психологічно та фізично люди почнуть вдаватися до суїциду.
Корсунов розповідає, що COVID-19 уражає всі органи людини. Він негативно впливає на судини в організмі, які є в шлунку, печінці, голові, мозку, легенях тощо. Коронавірус сприяє погіршенню імунної системи у пацієнтів. Наслідком стає утворення цитокинового шторму-важкого перебігу хвороби. Цей шторм викликає запалення судин організму та тромбоутворення.
Також професор додає, що хвороба порушує роботу будь-якого органу людини. Внаслідок того, які органи зазнали ураження, відбувається певний перебіг хвороби. Тут же може виникнути ковідна енцефалопатія, коли людина втрачає віру в життя, в одужання, в неї виникає депресія, збудження, страх перед невідомістю і в результаті самогубство.
Професор Корсунов повідомляє, що таке відбувається з людьми у всьому світі. Держава не знає, як з цим боротися. Можливо, повинне бути більш якісне спостереження за пацієнтами, що водночас в нашій країні неможливо. Як варіант, ставити грани на вікна, залучати психіатрів. Хоча останні не мають практики роботи з інфекційними пацієнтами. Лікарі висувають пропозицію залучати антидепресанти. Однак, і вони не всім допомагають.
Вітчизняні книги вже наповнені темою самогубств серед пацієнтів, які підхопили коронавірус.
Оксфордський університет нещодавно опублікував статтю, де йшла мова про вплив COVID- 19 на людський організм. За дослідженнями виявилося, що пандемія вражає психологічну та соціальну суть людини. Прогнозують, що такий стан у людей може залишитися на місяці, а то й роки. Страх, безсоння невизначенність-причини, які стають на шляху нормального життя, як звичайних людей, так і лікарів. Дослідники коронавірусу та його впливу на суспільство говорять, що люди, які зіткнулися з пандемією та перенесли хворобу, переживатимуть певні труднощі ще довго. Відтак, звістка про хворобу, страх заразити інших, перебування в інфекційних палатах, матеріальні труднощі, а там не далеко й до депресії та суїциду.
Група бразильських вчених додає, що COVID-19 породжує нові хвороби- Альцгеймера та Паркінсона. Дослідники говорять, що коронавірус впливає на відмирання нейронів головного мозку. Причиною цього стає низький відсоток потрапляння кисню до кори мозку.
Тож, дослідники та вчені рекомендують у разі виявлення коронавірусу не панікувати, не вдаватися до депресії, гніву, а тим паче суїцидальних думок. Потрібно мати здоровий глузд та робити виважені кроки в житті.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео