Як карантин вплинув на сімейне життя: розповідає психолог Андрій Фоменко

Як карантин вплинув на сімейне життя: розповідає психолог Андрій Фоменко
180532 ПЕРЕГЛЯДІВ

За даними соціального опитування "Рейтинг" виявилося, що чоловіки під час карантину стали більше спати, вживати алкоголь та займатися коханням, в той час, як жінки частіше дивитися новини та проводити час на кухні. То ж чи вплинув карантин на сімейні стосунки, чи й справді подружні пари почали більше розлучатися та як вирішуються проблеми в родині, поговоримо далі.
Китай став першою країною, в якій збільшилося кількість розлучень після послаблення карантину. Хоча психолог Андрій Фоменко говорить, що розлучення на карантині-це наслідок вже утворених проблем в сім'ї. За словами психолога, партнери, які постійно проводять разом час, перебувають в чотирьох стінах 24/7, як це стало під час карантину, починають ігнорувати, набридати одне одному. В результаті випливають на поверхню минулі сварки, чвари, непорозуміння, які не були до кінця вирішені за браком часу. Спільний час може стати, як приємною новиною або ж навпаки несподіванкою для партнерів. Фоменко стверджує, що звернення сімейних пар до психологів у європейських країнах почастішали. Що наразі він не може сказати за Україну. Можливо, карантин для українців став лише частиною стресових подразників у родинах.
Психолог резюмує, що карантин став для подружніх пар справжнім уроком. Так, молоді неодружені пари зійшлися і зрозуміли, як потрібно ладнати в сім'ї. Або родини, які залишилися на відстані, теж отримали гарний досвід. В когось стали міцніші стосунки, а хтось не скористався даною ініціативою перевірки відносин.
Варто додати, що за даними громадської організації Ла Страда-Україна", кількість звернень щодо сімейного насилля зросла. У лютому зафіксували 169 викликів про домашнє насилля, в березні-183, а в квітні- 134. В поліції зазначають, що постраждалі не можуть набрати "102", коли поряд з ними кривдник. Тож можливо дані насильства більші.
Також Андрій Фоменко повідомляє, що жінки, які більше засореджені на родинних стосунках в порівнянні з чоловіками, вони й надалі будуть проявляти свою дратівливість, напруженість, злість. Стосунки з чоловіком жінок будуть більше турбувати, а ніж якісь карантинні обмеження.
Психолог рекомендує сім'ям, які разом знаходяться на карантині, більше розмовляти одне з одним. Вміти взаємодомовлятися в кризових ситуаціях-найкращий варіант в цей період. Потрібно не лише розподіляти права та обов'язки в родині, а й відчувати відповідальність за свої дії. Ви повинні зрозуміти й прийняти одне одного іншими, адже карантин може змінювати вас, як внутрішньо, так і зовнішньо. Також Фоменко говорить, що в родині конфлікти-це добре. В результаті люди не просто вчиняють психологічний або фізичний біль, а намагаються взаємопорозумітися під час сварки. Люди, які мають спільну мету, взаємоповагу одне до одного, духовну близькість -легко разом перенесуть ізоляцію. Адже, щоб краще зрозуміти людину, треба з нею пуд солі з'їсти, тобто потрібно витратити багато сил та часу. На карантині подружжям дається можливість порозумітися. Це свого роду захоплива подорож з емоціями, почуттями, думками, яка потребує певних зусиль. І наостанок, психолог стверджує, що, якщо дві сторони конфлікту захочуть порозумітися, то стосунки можна зберегти. Але якщо хтось один з партнерів не хоче знаходити спільну мову, то це кінець подружнього життя. Тут вже не можна буде врятувати родину, тут потрібно будувати відносити з початку.

Мої відео