Волинян закликають облаштовувати годівниці для пернатих

Волинян закликають облаштовувати годівниці для пернатих
35167 ПЕРЕГЛЯДІВ

Зима — найскладніший період у житті птахів. Багато хто з них не витримує випробувань постійним голодом та холодом і гине довгою і болісною смертю.


Ківерцівський НПП «Цуманська пуща» запевняє, що чи не єдиним ефективним
методом допомоги пернатим у холодний сезон є підгодівля.


Через короткий світловий день всі свої сили та енергію птахи спрямовують на пошуки їжі. Майже весь час вони тримаються поряд із своїми кормовими ділянками. Такі пташки, як синиці, сойки та горохівки, ще з осені ховають запаси насіння під корою або в тріщинах гілок.


Підгодовуючи братів наших менших, ви не лише заробляєте “плюсик” в карму, але й відволікаєте увагу птахів від видзьобування бруньок на плодових деревах. Також підгодівля приваблює пернатих у місця, де вони можуть принести велику користь у період вигодовування пташенят комахами-шкідниками. Таким чином годівля дзьобатих не лише допомагає їм вижити, але є корисною і для людей.


Особливо важливо забезпечувати птахів їжею у снігову пору і аж до появи першої зелені.


Аби пернаті запам’ятали своє місце підгодівлі та поверталися туди щодня, їх слід поступово привчати до нього. Найголовніше — регулярно оновлювати корм. Інакше пташки, які вже звикли отримувати допомогу, опиняться в дуже скрутному становищі.
Слід зауважити, що допомога взимку для кожного виду птахів потрібна різна.


Так наприклад, чикотні й дрозди чорні із задоволенням поласують гронами калини, винограду та горобини, які можна прикріпити до гілок дерев у вашому саду.


Найбільше потерпають комахоїдні птахи (синиці, золотомушки, а також куріпки, фазани). Їх краще підгодовувати сирим насінням соняшника, гарбуза, дині, коноплі. Але спершу його слід розчавити, інакше синиці витрачають занадто багато енергії, розкриваючи це насіння самотужки, а до того ж можуть зламати дзьоба. Свіжим (несолоним!) салом синиці пожуть поживитися також, а разом із ними не відмовляться від таких ласощів дятли. Останніх можна ще підгодовувати горіхами.


У роки неврожаю нашої допомоги особливо потребують зерноїдні птахи — чижі, щиглики тощо. Зграйки щиглів не пройдуть повз віників бур’янів, що устромлені у сніг. Вівсяники, повзики та синиці можуть прилетіти за зернами коноплі, проса і вівса. Снігурів та омелюхів можна привабити плодами горобини та калини. А яблуками поласують дрозди, чикотні й сойки.


На початок підгодівлі впливають погодні умови. Якщо рання осінь, дощова, випав сніг або неврожай природних кормів, то годувати птахів потрібно почати ще в жовтні. Абсолютна неможливість знайти корм стається лише з появою стійкого снігового покриву й промерзанням землі. Ось тоді підгодівля стає життєво важливою.


Зима — важке випробування для всіх пернатих, тому кожен повинен проявити милосердя та допомогти птахам вижити в цей складний період.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео