Іноземні студенти обирають Україну за якісну освіту – результати опитування

Іноземні студенти обирають Україну за якісну освіту – результати опитування
103690 ПЕРЕГЛЯДІВ

Послугами вищої освіти в Україні користуються не тільки українці. Щороку кількість студентів із різних країн світу лише зростає. Дохід України від іноземних студентів за період їх навчання становить понад 3 мільярди доларів США.

Чому іноземні студенти навчаються в Україні? Майже 44% респондентів відповіли, що їх влаштовує якість навчання. Освітяни провели дослідження, метою якого було виявлення проблем, пов’язаних з інтеграцією іноземних студентів до закладів вищої освіти України. Презентація маркетингового дослідження відбулася за участю заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка та директорки державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олени Шаповалової.Дослідження проводилося із липня до серпня 2020 року Міністерством освіти і науки України спільно з Українським державним центром міжнародної освіти та Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

«Роль іноземних студентів дуже важлива в освітньому процесі кожного закладу освіти. Адже це не тільки престиж та інвестиції в економіку країни, а й обмін досвідом, розвиток конкурентоспроможних особистостей тощо. Тому маємо боротися за гарну репутацію: забезпечувати високу якість навчання та створювати комфортні умови для прибуття, навчання й дозвілля іноземних студентів», – зазначив Андрій Вітренко.

Результати дослідження враховані під час підготовки плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів на виконання Указу Президента Володимира Зеленського.Однією з причин здобуття вищої освіти в Україні для 40-60% респондентів була вартість навчання. 35% опитаних обрали українську освіту через легкість визнання диплома на батьківщині, а 42% – через бажання навчатися в одній із європейських країн.

Для подання документів на отримання запрошення на навчання 73,03% студентів скористалися послугами рекрутингових компаній, і лише 1,12% безпосередньо працювали із сайтом ЗВО, який обрали для навчання.Дізналися про навчання в Україні за порадою друзів – 50,7%, через приватну рекрутингову компанію – 30,7%, через сайт – 5,2%. Іноземці стикаються з великою кількістю перешкод: 72,3% мали проблеми з отриманням віз та інших дозвільних документів для прибуття до України, від 1 до 3 місяців витрачають на отримання візи на прибуття до України, витрачають від 500 до 1 тис. дол. США для підготовки документів із метою отримання візи, 50% опитаних хочуть, щоб зробили відповідні умови проживання в гуртожитках.

Для покращення умов навчання Український державний центр міжнародної освіти пропонує ряд заходів: спрощення й прискорення процедури отримання віз на навчання, збільшення консульських представництв у країнах, які мають зацікавленість в освітніх послугах українських ЗВО. Також, забезпечити вільний вибір мови навчання відповідно до можливості вищих навчальних закладів, створити на державному рівні Асоціацію випускників. Планують розширити спектр технічних освітніх можливостей.

Теги: Іноземці,українські вищі навчальні заклади,Вищі навчальні заклади,Опитування,Іноземні студенти,Якісна освіта,документи,віза, Україна,дослідження

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео