Українською, будь ласка. Що передбачає мовний закон, який набув чинності 16 січня?

Українською, будь ласка. Що передбачає мовний закон, який набув чинності 16 січня?
148425 ПЕРЕГЛЯДІВ

16 січня 2021-го року – визначний день для української мови, адже у силу вступає стаття 30 Закону про мову. Вона передбачає перехід всієї сфери обслуговування на солов’їну, але якщо за проханням споживача чи покупця він захоче спілкуватися іноземною – будь ласка.
Більш, ніж півтора року тому, 25 квітня 2019-го Верховна Рада України ухвалила закон “Про забезпечення української мови, як державної”. Тоді це рішення називали як і історичним, так і розколюючим. Попередні правила вживання мови були прописані в законі “Ківалова-Колесніченка”, який обмежував використання мови навіть у порівнянні із суворими правилами радянського закону “Про мови в УРСР”. Установу регіоналів було визнано неконституційним у лютому 2018-го рішенням Конституційного суду.
Як запевнив Микола Книжицький, тодішній голова Верховної ради з питань духовності та культури, квітневе рішення позаминулого року дозволило закрити більшість невивчених питань щодо статусу української мови, в той же час не порушивши права нацменшин. Так що змінилося після цієї ухвали?
-​Обслуговування клієнтів усіх об’єктів господарювання повинне вестися українською.
-​Надання інформації від виробників про товари і послуги підприємці зобов’язуються державною мовою.
-​Технічні характеристики, меню, квитки, інструкції цінники повинні бути українською.
-​В той же час вся інформація може дублюватися іноземною мовою, але з урахуванням обмеження обсягу, котрий встановлений законом про захист прав споживачів.
-​Іншою мовою обслуговування також буде доступне, за умови прохання клієнта та погодження від працівника надання послуг. В тому числі, покупець може звертатися іноземною.
Які покарання діють для порушників?
Спеціальних органів, котрі будуть слідкувати за дотриманням закону немає. Споживач сам має зафіксувати порушення записом у книзі скарг і звернутися до начальника певного відділення підприємницької діяльності задля вказування на правопорушення. Зазначимо, що з відеозйомкою у такий момент потрібно бути обережним, адже такий вид фіксації може бути недієвим без згоди суб’єкта (якщо ви не журналіст).
Також можна написати цю скаргу на адресу Уповноваженого з питань захисту мови Тараса Креміня: kremin@kmu.gov.ua. Протягом 30-ти днів її розглянуть і потім вирішать на рахунок наступних дій. На заклад може бути накладений штраф обсягом від 5100 до 6800 грн за умови повторного правопорушення протягом 365 днів.
Також після вступання в дію цього закону чиновники зобов’язані володіти українською мовою і використовувати її під час виконання своїх обов’язків. Це стосується кандидатів на посадові місця, котрі будуть складати іспит з української мови

Теги: мовний закон

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео