Спрощення послуги Mobile Number Portability та загроза даних: Київстар

Спрощення послуги Mobile Number Portability та загроза даних: Київстар
184412 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно оператор «Київстар» виступив проти спрощення системи MNP (Mobile Number Portability) – послуга, яка дозволяє переносити мобільний номер одного оператора на інший з повним збереженням даних.

Наразі Київстар є найбільшим майданчиком для комунікації та мають підтримку в Нідерландах, Нью-Йорку та Амстердамі.

·       Перенесення відбувається між тими операторами, які мають дану систему та зареєстрованими абонентами (прив’язка до свого імені та повне володіння номером);

·       Послуга входить у вартість стартового пакета нового оператора;

·       Послуга займає від 3 до 30 діб в залежності від вашого часу;

В Україні послуга MNP стала доступна ще з 2019 року, якою скористувались понад 100 тисяч клієнтів.

Фактором спрощеної системи є відсутність реєстрації номера оператора, який передаватиме інформацію на другу лінію. На думку Київстару, це спрощує та пришвидшує перепис номера через sms-підтвердження, проте це створює можливості масових крадіжок мобільних номерів та персональної інформації.

Ще гірше, коли є випадки, де один телефон може бути прив’язаний до різних людей, проте сплати та тарифи відбуваються окремо один від одного.

Начальник відділу з врегулювання проблем компанії Київстар Світлана Олексієнко закликає переглянути процедуру перенесення даних та не допустити можливість мобільного шахрайства.

Небезпечні такі спрощення тим, що номер прив’язаний до різних мереж, банківських рахунків, електронної пошти та  самого облікового запису телефона. У разі порушення такої процедур усі дані перейдусь в руки злочинця.

Наразі лише Київстар та Vodafon підтримують функцію віддаленого повернення загубленої сім-карти у зв’язку з наявністю системи контролю та захисту від шахрайства та викрадень.

Київстар розповідає про найпопулярніші види шахрайства:

·       Акції, розіграші та призи, де ви не реєструвались та не брали участі. Особливо таке стосується коштів на рахунку або дзвінки для отримання призів, де часто записується розмова та у випадку вашого «так» підлаштовується під різні договори та кредити на величезні суми, де запис вирізається та підставляється;

·       Використання простих паролів. Лише цифри або ваше улюблене слово або ж пароль у вигляді вашого імені або дати народження є помилковим в генеруванні паролю. Використовуйте великі літери, різні символи та цифри в одному паролі.

·       Спам та розсилки та телефон;

·       Занесення вірусу в систему оператора та тарифного плану через довіреність з фейковими близькими, які просять зайти на той чи інший сайт для перевірок або просто провокацій;

·       Несправжні аварії або трагедії, де людину просять переказати певну кількість грошей на номери або віддати особисто.

Київстар та Міжнародний фонд благодійності нещодавно доставили в лікарню обладнання для хворих дітей. Акція, в якій оператор відправив понад 300 тисяч повідомлень з закликом допомоги та зібрали понад 6 мільйонів гривень з початку існування благодійного утворення.

Також за даними Forbes Ukraine, компанія Київстар набрала 93 зі 100 балів у номінації «50 кращих робітників», де оцінювалась якість роботи працівників, премії, відкриті договори, соціальні пакети та система безпеки» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео