Довелось відкласти: чому суд переніс слухання у справі розстрілів на Інститутській?

Довелось відкласти: чому суд переніс слухання у справі розстрілів на Інститутській?
62352 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні Святошинському райсуду міста Києва довелось перенести засідання у справі про розстріли учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Наразі все ще триває розгляд справи стосовно двох ексберкутівців. Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка звинувачують у смерті представників Небесної сотні. Але через неявку свідка суд знову відклав слухання, тепер воно має відбутись 10 лютого.

До зали судового засідання прийшли усі: судді, адвокати, обвинувачені, сторона захисту, обвинувачення, проте представник свідків вирішила не з’являтись. Під час відкладеного засідання мало відбутись офіційне слухання свідків тієї страшної події. Сьогодні своїх свідків мав привести захист, проте свідка не було з якихось причин. Судом було запропоновано не чекати на свідка, а провести слухання без неї, спираючись на матеріали того, що вона розповідала раніше. Але обвинувачення виступило проти такого рішення. Воно переконане, що краще буде розглядати свідчення Закревської безпосередньо за її особистої участі.

Представник потерпілих сказала, що рішення може прийняти суд на власний розсуд. Що ж стосується сторони захисту, то вони не заперечували дослідження даних, які було надано раніше. Проте суд вирішив відкласти слухання та взяти перерву задля того, щоб з’ясувати, чому не прийшла свідок та запросити її на наступне засідання. Крім того, суддя підкреслив, що аби не втратити жодних деталей, після того, як захист представить всіх своїх свідків, буде проведено доповнення матеріалів судового розгляду. Сергій Дядчук, який виступає у ролі судді у цій справі, переконаний, що помилки в таких довгих та заплутаних справах можуть трапитись навіть з технічних причин. Саме тому необхідно буде уважно вивчити всі матеріали справи після слухання.

Першими отримає таку можливість обвинувачення, після чого матеріали передадуть потерпілим та їхнім представникам. Останніми доступ до справи отримає захист. Наприкінці цього процесу суд планує поговорити з обвинуваченими. За словами судді. Приблизно вони вже визначили час, коли і яка зі сторін отримає можливість ознайомитись із матеріалами та додати свої дані до справи. У квітні така нагода буде в обвинувачення, проте все інше залежатиме від того, як триватиме розгляд справи.

Через те, що частина потерпілих не місцеві, 28 квітня планують провести дистанційне слухання, аби кожен мав право долучитись до розгляду справи.

Також нагадуємо, що 29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими. Через те, що Україна отримала додому 127 полонених, вона мала передати 5 ексберкутівців, які були звинувачені в тому, що сталось того страшного дня. Також нам необхідно було звільнити трьох учасників тих подій: Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. А от ще двоє, Сергій Тамтура та Олександр Маринченко, були звільнені під особисте зобов’язання. Тож тепер суд розглядатиме справу лише стосовно двох учасників тих подій.

Автор: redactor.newsukraine

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео