Інтим на карантині: говоримо з сексологом Ніжельським Сергієм

Інтим на карантині: говоримо з сексологом Ніжельським Сергієм
10193 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кожна друга українська родина живе в затісній квартирі. А це стає першою причиною комфортних інтимних стосунків. На додачу додався карантин та ізоляція. У соціальних мережах все частіше почали цікавитися про секс на карантині. Шлюбні пари заговорили про любощі в будинку, де постійно незадоволені діти та ще й батьки в сусідній кімнаті. Як не розлучитися та зберегти інтимні стосунки на період ізоляції, поговорили з сертифікованим коучем та сексологом Ніжельським Сергієм.

Секс — це передусім психологія емоцій. Закохані пари мають емоційний контакт суб'єктів. Тут ми говоримо не тільки про збудження, тілесний взаємозв'язок, а й про поняття інтиму, як калейдоскоп кохання. Реакція сексуального контакту може відбуватися від збудження, ніжності до звичайного розчарування. Сексолог Ніжельський Сергій стверджує, що комфортним інтимним стосункам шкодять відсутність базових знань відносно сексу та сексуальності, небажання розвиватися у цій темі та велика кількість заборон та обмежень, які досі існують у суспільстві відносно цієї теми. Якщо люди хочуть займатися інтимом, розмір та умови не будуть на це впливати. Якщо ж пари не матимуть бажання, їм навіть замок не допоможе зберегти або збільшити сексуальний інтерес один до одного.

Секс — це про культуру нашого виховання, світогляду, релігію, науку тощо. І як побудована наша інтимна сторона, залежить від цих аспектів. Для когось інтим — це просто бажання народити дитину, а для когось — це сексуальний потяг до любощів. Однак, про секс говоримо, як про важливий компонент в стосунках родин та потрібний аспект здорового способу життя.

За словами сексолога Ніжельського Сергія, під час карантину збільшився дефіцит інтиму в стосунках українських пар. Адже секс певною мірою пов'язаний з відчуттям безпеки (особливо для жінок). У період карантину фінансова та емоційна сфера людей зазнала значних ушкоджень, що не могло не вплинути на загальний рівень сексуальних стосунків українців. До того ж, беручи до уваги, що одним з головних мотивів чоловіків займатися сексом є "зняття емоційної напруги", в парах збільшився розрив між бажаннями інтиму жінок та чоловіків.

Насамперед карантин не є причиною не створювати романтичні побачення одне для одного або ж забувати про сексуальне життя. Сертифікований коуч Ніжельський Сергій говорить, що сексуальне життя, як й інші сфери життя людини, може мати межі та кордони, або може бути неконтрольованим та позбавленим достатньої уваги. Відсутність певних меж, про які, наприклад, не розповідали в дитинстві, доводить до того, що дорослі люди не вміють організовувати сексуальне життя та нехтують ним, надаючи перевагу потребам родичів та дітей. Сімейні пари мають самостійно встановлювати межі та створювати умови, які не перешкоджатимуть проявам природних бажань. Сексолог рекомендує говорити з рідними. Це, звичайно, дуже складно робити тим, в кого тема сексу викликає сором.

Проте, сексологи рекомендують встановлювати певні норми в стосунках з родиною. Для прикладу, не вриватися в кімнату без дозволу, або навіть використовувати таблички з написами: "Не турбувати". Створювати гармонію в родині — це зусилля, які винагороджують.

"Родина — система. Система з певними унікальними правилами, обов'язками, традиціями. Цю систему потрібно вибудовувати з початку стосунків та видозмінювати протягом усього життя, відповідно до нових обставин: поява дітей, переїзд, кар'єрні зміни, зростання або зниження достатку. Правила особистого простору — важлива частина ефективного функціонування цієї системи. Ці правила мають бути унікальними для кожної родини і не повинні повторювати: "так було у моїх батьків". Досвід минулих поколінь може бути взятий до уваги, але не повинен визначати напрямок будування правил особистого простору. Що саме буде закладено в дані правила, залежить особисто від кожної родини та має бути унікальним, без огляду на те, як в інших або, як треба", — стверджує сексолог Ніжельський Сергій.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео