"Чорні колектори" тероризують українців

"Чорні колектори" тероризують українців
8923 ПЕРЕГЛЯДІВ

Погрози, лайливі повідомлення, постійні телефонні дзвінки. В такий спосіб колектори змушують боржників повернути кредит. В народі їх називають "чорні колектори". Їх робота заборонена законом та вважається протиправною. Адже несе за собою фізичне насильство. Хто такі колектори, чому громадяни України не хочуть мати з ними справу та як захистити свої права, читайте в нашому матеріалі.
Протягом 2013-2017 роках збанкрутувало 96 банківських установ. В результаті частина проблемних кредитів перейшла колекторським фірмам. В Україні їх діяльність не врегульована на законодавчому рівні, хоча й не заборонена. Це стає наслідком порушення прав та обов'язків боржників і створює всі умови для діяльності так званих "чорних колекторів", які переходять лінію можливості. Вони вчиняють психологічний та фізичний тиск: телефонують з погрозами до боржників та їх рідних, розголошуються конфіденційну інформацію (фото, анкетні дані, копія паспорта), намагаються проникнути в нічний час в помешкання, можуть застосовувати фізичну силу. Додамо, що тільки в липні 2020 року Національний банк України отримав 535 скарг щодо діяльності колекторських фірм.
Наразі депутати Верховної Ради України, Національний банк України та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини прийняли законопроєкт No 4241, який встановлює етичну роботу колекторів з боржниками та захист боржників при врегулюванні заборгованості.
Основна функція колекторів — це стягнення боргу з платника кредиту. Колекторські фірми мають право здійснювати свою діяльність лише у випадку наявності ліцензії, яка посвідчує інформаційно-консультативну діяльність.
Колектор може і має усно чи письмово звернутися до боржника і ввічливо нагадати про сплату заборгованості. У телефонній розмові колектор не має права здійснювати психологічний тиск, залякувати, чинити фізичний вплив тощо. Крім того, в Національному банку України повідомляють, що колекторські фірми не повинні розголошувати банківську таємницю та персональні дані боржника.
До того ж в рамках закону стягнути заборгованість можна лише за рішенням суду. Це говорить про те, що самостійно колектори не можуть примусити боржників погасити кредит або забрати в людини будь-яке її майно.
Національний банк України додає, що в разі дзвінків від колекторів, боржник повинен упевнитися чи діє колекторська фірма на законних правах. Дочекайтеся договору між кредиторами та колекторами. Вимагайте письмові документи з усіма печатками та підписами, які юридично затверджені. Не піддавайтесь психологічному впливу. Адже інформаційна зброя колекторів - залякування родичів боржника. Проте, стаття 32 Конституції України констатує той факт, що ніхто не має право втручатися в особисте, сімейне життя. Дії колекторів є безпідставним порушенням конституційних прав громадян України. Вони можуть вриватися у квартиру, псувати майно, застосовувати силу. В такому випадку варто звертатися до суду із заявою про відкриття кримінальної справи за статтею 182 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності), статтею 189 (вимагання) або статтею 190 (шахрайство). Якщо ж використовують ваші персональні дані, то допомоги чекайте від уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У випадку тиску чи погроз зі сторони колекторів, намагайтеся вгамувати свій емоційний стан. Звертайтеся ввічливо, тактовно. До того ж в Національному банку України радять встановлювати на телефонах додатки, які автоматично записують розмови. В майбутньому це може стати вам в пригоді у разі неправомірних дій щодо вас.
Однак, якщо мовиться про кредит, який ви взагалі не брали, а лише без вашого відома боржник додав ваші персональні дані, намагайтеся коректно з'ясувати всю ситуацію. Якщо ж телефонні дзвінки не припиняються, змініть номер телефону.
Однак, спілкуючись з колекторами, краще мати юридичний супровід. Держава надала можливість отримувати безкоштовні консультації та захист боржника в суді.
Нагадаємо, звернутися за правовою допомогою ви можете в контакт-центр Національного банку України за номером телефону 0800505240.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео