Патологія раку грудної залози в Україні займає перше місце: причини та профілактика

Патологія раку грудної залози в Україні займає перше місце: причини та профілактика
9291 ПЕРЕГЛЯДІВ

Рак молочної залози — найбільш розповсюджений вид раку у всьому світі. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак грудей виявляють у кожної 7-8 жінки. Хворі надто пізно звертаються до лікаря і це створює фатальну ситуацію у лікуванні. У 2020 році на рак грудей припав кожен восьмий новий випадок захворюваності на рак у світі та кожен четвертий — серед жінок. Недугу діагностували у 2,3 млн осіб, 685 тисяч від неї померли. Які причини виникнення раку молочної залози, як виявити хворобу на ранніх термінах та яка профілактика захворювання — читайте далі.
Національний канцер-реєстру України в методичному посібнику зазначає, що патологія РГЗ в Україні займає перше місце за частотою випадків. Захворювання складає 20% в порівнянні з загальною патологією на рак жінок та її смертністю. Рак молочної залози став причиною смерті 20% жінок репродуктивного віку та 24% жінок працездатного віку.
Вченими доведено, що для жінок віком 65-69 років настає пік захворюваності та смертності від цієї недуги. Також за даними Національного канцер-реєстру України, найбільший показник захворюваності на рак молочної залози в Київській, Сумській, Дніпровській областях, найменший — в Івано-Франківській, Волинській, Чернівецькій областях.
Виявити самостійно рак молочної залози доволі важко. Симптоми захворювання проявляються на пізніх термінах. Однак, якщо жінка відчуває ущільнення в грудях, набряк, почервоніння, її варто звернутися до лікаря. Спеціалісти рекомендують жінкам відвідувати мамолога раз на рік. Для пацієнток до 40 років обстеження проводять за допомогою ультразвукової діагностики, після — щорічна мамографія.
Пацієнтка Ортопедичного науково-виробничого реабілітаційного центра " Ортес " Наталія Кузьменко розповідає, що протягом двох років знаходилася під наглядом в онкологічному центрі з доброякісною пухлиною. Однак, рак молочної залози підступний та проявляється безсимптомно. За словами пацієнтки дуже тяжко виявити рак грудей. Навіть лікарі не можуть зробити правильне дослідження щодо хвороби. Наталія рекомендує не втрачати час на ранніх етапах захворювання та консультуватися у декількох спеціалістів.
Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає перелік факторів ризику, які збільшують відсоток ймовірності захворювання на РГЗ. Насамперед у зоні ризику жінки, які мають родичів з раком грудей; в яких почалося раннє статеве дозрівання; виникла пізно менструальна пауза; користуються контрацептивами; зловживають алкоголем; страждають від зайвої ваги; малорухливі. На показники захворюваності на рак молочної залози також впливають соціально-культурні чинники. Наприклад, жінки все пізніше народжують першу дитину і не годують її груддю (грудне вигодовування виконує захисну функцію). До того ж в країнах з низьким і середнім індексом розвитку людського потенціалу смертність від раку грудей вища. Це пояснюється перш за все пізньою діагностикою.
Проте, якщо ж за медичним рішенням потрібно видаляти груди, їх форму та об'єм можна відновити завдяки власним тканинам або імплантам, провівши реконструктивно-відновні операції.
"Жінки, які перенесли операцію мастектомії мають право отримати від держави протез молочної залози. До нього видається три ліфи або два ліфи та купальник для плавання. Також жінки можуть отримати компресійний рукав за призначенням лікаря", - розповідає старша медична сестра протезного відділення Ірина Іванова.
Фахівці вважають, що настав час розробити нові рекомендації щодо раннього виявлення та лікування РГЗ, ґрунтуючись на даних останніх досліджень.
Варто проводити профілактику неінфекційних захворювань та стежити за власним здоров'ям: правильно харчуватися, займатися фізичними вправами, контролювати вагу.Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео