Реформа старшої школи: навіщо її проводити?

Реформа старшої школи: навіщо її проводити?
11266 ПЕРЕГЛЯДІВ

Всі ми звикли до пострадянської системи освіти. Довгий час в Україні та ще декількох країнах пострадянського світосприйняття існувала певна система освіти. Так навчались наші батьки, так навчались ми, і нехай так навчаються наші діти. Тож сьогодні реформу старшої школи сприймають як щось дивне та незрозуміле, але ніхто не замислюється про те, що час іде і багато чого змінюється. Тож і освіта повинна змінюватись під сучасні умови існування. Батьків, так само як і їхніх дітей, зараз насторожує те, що діти повинні будуть проходити навчання в 11-12 класах не в школах, а в профільних ліцеях та гімназіях.

Таким чином в нашій державі освіта зможе стати профільною, і дітям не доведеться три роки ще вивчати загальні предмети. Мало хто замислюється про те, що це допоможе створити багато можливостей для розвитку професіонального, компетентного колективу. Проте на тлі поширення інформації про те, що тепер не всі школи прийматимуть випускників 9 класів, багато в кого почалась паніка. Тож для того, щоб уникнути поширення дезінформації Сергій Горбачов прокоментував, навіщо будуть проводити цю реформу: “Дійсно, вона ця реформа не з легких, адже кардинально змінює звичні підходи до здобуття повної загальної середньої освіти й організації освітнього процесу в старшій школі. Але поступовість реформи може забезпечити її якість, і дуже важливо, щоб від реформи не залишилася тільки назва, а вона справді зробила освіту старшокласників якіснішою”.

Для того, щоб заспокоїти батьків та впевнити їх у вірності такого рішення, аналітики склали порівняльну статистику, між країнами Європи та нашою. В результаті вони отримали наступні дані. В Європі 95% молоді продовжує навчатись в старшій школі. Проте в них програма має два напрями: академічний та професійний. На академічному продовжують своє навчання приблизно 50% молоді, але там в них відбувається перехід до поглибленого вивчення певних предметів. Всі інші обирають професійне спрямування. Що ж стосується України, то в нас зраз трохи інша ситуація. В старшій школі продовжують навчатись більш як 64,8% учнів. В той самий час як професійні заклади освіти обирають лише 14,7%, а до коледжів та технікумів вступають 19,7%. Здобувати професію після 9 класу в Україні йдуть вже не 38,7% учнів, а лише 34,3%.

Чому настав час змінювати систему освіти? Сергій Горбачов переконаний: “Наразі багаторічна система шкільної освіти наповнює голови учнів великою кількістю фактів, понять, другорядною інформацією, яка не дозволяє учням отримати цілісну картину світу. У результаті школярі вивчають все й одразу, витрачають на це багато часу, а ефективності від такого навчання мало”. В старших класах, на його думку, ситуація не набагато краща. Діти вивчають багато предметів, які їм вже непотрібні, наша освіта побудована за системою “ми всі навчалися по трохи, чому-небудь і як-небудь”.

Діти в 10-11 класах не планують своє життя, не обирають те, до чого вони мають хист. Вони просто продовжують отримувати загальну систему знань. Тож по завершенні ми маємо дітей, які розриваються між предметами, бігають по репетиторах та не розуміють, що їм тепер робити. Вагома частина учнів вивчає лише те, що їм знадобиться на ЗНО, все інше закриває абияк.

Тож профільна освіта повинна стати не вироком, а скоріше порятунком. Діти самостійно обиратимуть те, що їх цікавить та продовжуватимуть освіту там, де їм подобається. Сергій Горбачов запевнив, що “Реформа ж передбачає, що в 10-12 класі учні зможуть навчатися або в академічному ліцеї, самостійно обравши предмети певного профілю, або у професійному ліцеї, де учень водночас зможе здобути повну загальну середню освіту та певну професію”.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео