"В соціальних мережах здійснюється інформаційна атака": онлайн-вебінар з Катериною Тримою

"В соціальних мережах здійснюється інформаційна атака": онлайн-вебінар з Катериною Тримою
9262 ПЕРЕГЛЯДІВ

25 лютого за сприяння організації Smart Foundation відбувся онлайн-вебінар за темою "Інформаційний захист в соціальних мережах". В який спосіб доносити інформацію до людей, як уберегти персональні дані(номери телефонів, адреси, паролі банківських карток), як протидіяти інформаційним атакам в цифровому середовищі, про це та інше читайте далі.
Так, на онлайн-події кандидатка політичних наук, старша наукова співробітниця відділу взаємодії університетів та суспільства Інституту вищої освіти НАПН України Катерина Трима розповіла про загрози в мережі Інтернет, донесла до аудиторії правила поведінки в соціальній мережі та зокрема, повідомила, як адекватно реагувати у випадку зламу соціальних облікових записів.
Водночас вебінар був спланований не тільки для батьків чи викладачів, а й дітей, які є найбільш вразливою категорією кібербулінгу чи інших інформаційних атак. До того ж на онлайн-події можна було вдосконалити свої знання та перевірити наскільки ви обізнані у сфері безпеки цифрового середовища.
З психологічної точки зору, агресія в Інтернеті та в повсякденному житті пов'язана з потребою агресора стверджувати свою владу і контроль над іншою людиною. Агресору не достатньо просто переслідувати жертву. Він прагне діяти так, щоб жертва відчувала себе вразливою. Людині дають зрозуміти — вона жертва.
"В соціальних мережах здійснюється інформаційна атака. Інша назва онлайн-харасминг або кібербулінг. До того ж кібербулінг - це коли людина намагається образити вас словами, ненормативною лексикою. Кіберсталкінг більш небезпечний інформаційна атака, тому що цей вид не передбачає прямої образи. Кіберсталкінг — це коли людина за вами слідкує, переслідує. Спілкування з кіберсталкінгом може розпочатися приємним знайомством в профільній групі. Для початку людина виявляється дружньою та приязною. А потім намагається контролювати ваші дії", - пояснює Катерина Трима.
Дотримуючись правил профілактики, потрібно знати, що в соціальних мережах не можна додавати маловідомих вам людей або взагалі незнайомих. Це можуть бути люди з пустими акаунтами, які збирають інформацію про вас, щоб потім використати її в неприємний спосіб. Наступна модель загрози - "маскарад" або підміна особистості. Вас можуть сфотографувати, зробити фейковий акаунт та надсилати інформацію. В такому випадку спікер Катерина Трима рекомендує запитати про цей акаунт офлайн. Треба розуміти хто діє під ім'ям друзів або прикривається фотографіями в профілі соціальної мережі. Також може відбуватися злам персональних акаунтів в соціальній мережі. Тут варто дотримуватися правил: не робити простих паролей, не відкривати свою сторінку з чужих комп'ютерів.
Крім того, кандидатка політичних наук говорить, що якщо ваші соціальні облікові записи були зламані, то на вашу електронну адресу прийде лист щодо зміни пароля, хоча ви цього ніколи не робили. Крім того, ви не зможете зайти у свій акаунт, ви отримаєте рекламу, яка нагадує спам, в контактах з'являться люди, яких ви не знаєте, а контент, який ви не створювали, поширюється через ваших облікових записів.
Крім того, спікерка Катерина Трима наводить декілька правил поведінки в соціальній мережі. Зокрема, мовиться про те, що особистої інформації в мережі Інтернет не повинно бути багато. Заборонено робити будь-які дії на вашій чи іншій сторінці без вашої згоди (пости, коментарі, фото). Не варто створювати акаунти в кожній соціальній мережі. Вдосталь однієї платформи для спілкування з друзями чи колегами. Не флудити в соціальних мережах. Додамо, що кандидатка говорить, що не потрібно сприймати близько до серця все, що відбувається в соціальній мережі, ігнорувати, відправляти в бан, видаляти, не починати оффтоп за жодним обставин, шанобливо ставитися до всіх учасників дискусії, а перш ніж опублікувати пост на сторінці, його варто перечитати.
До того ж кібербулінг відбувається серед підлітків й цьому теж треба протидіяти. Залишати дітей сам на сам з цією проблемою не можливо.
"Ваша дитина не повинна боятися прийти до вас і сказати, що його/її в мережі ображають. Запорука розв'язання проблеми — відносини батьків та дітей, взаємоповага та довіра. Можна звернутися до вчителів або ж до кіберполіції", - рекомендує Катерина Трима.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео