Набувальна давність - як остання надія відстояти право власності на житловий будинок

Набувальна давність - як остання надія відстояти право власності на житловий будинок
15366 ПЕРЕГЛЯДІВ


До вашої уваги історія пані Любові, мешканки міста Гуляйполе, яка за допомогою адвоката, що співпрацює з системою безоплатної правової допомоги, домоглася визнання права власності на житловий будинок за набувальною давністю.


В далекому 1983 році пані Люба вийшла заміж за пана Валентина та мешкала разом з ним у приватному будинку в місті Гуляйполе. Нажаль, сімейне життя у подружжя не склалось й з 1992 року шлюбні стосунки фактично були припинені. З вказаного часу Валентин почав жити окремо, а Любов залишилась мешкати у будинку. Через деякий час Валентин помер, а пані Любов повторно вийшла заміж, змінила прізвище і продовжила разом з чоловіком проживати у будинку.

За час проживання у вищевказаній оселі, жінка, за свої кошти проводила поточні та капітальні ремонти, підтримувала будинок та прибудинкову територію у належному технічному та естетичному стані. Заявниця користувалась комунальними послугами та неодноразово укладала те переукладала договори на користування електроенергією, постачання холодної води та вивозу твердих побутових відходів й фактично вважала себе повноправною власницею житлового будинку.


У 2015 році стало відомо, що будинок, який вона стільки років плекала, не зареєстрований у встановленому законом порядку та не має власника визнаного державою. Пані Любов була у розпачі, фактично, будинок в якому вона проживала більше 30 років та хотіла передати його у спадщину своїм дітям, на праві приватної власності їй не належав. Протягом наступних 5 років жінка намагалась вирішити дану проблему, але це не дало жодного позитивного результату.

Можливо, її питання так і залишилось невирішеним, якби вона не звернулась за правовою допомогою до відділу «Гуляйпільське бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час зустрічі з клієнтом фахівці Бюро з’ясували, що пані Любов добросовісно заволоділа даним будинком і продовжувала відкрито, безперервно володіти ним протягом тривалого часу, що є невід’ємними умовами на яких базується право власності за набувальною давністю. Тому єдиним можливим варіантом вирішення ситуації є звернення до суду з позовом про визнання права власності за набувальною давністю.


Пані Любов була пенсіонеркою й отримувала невелику пенсію, тож мала право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, що включила в себе складання документів процесуального характеру і представництво її інтересів у суді.


Бердянським місцевим центром видано доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги та  призначено адвокат Яковенко Олександра.

Вже незабаром Рішенням Гуляйпільського районного суду Запорізької області було винесено позитивне рішення на користь клієнтки Місцевого центру. Суд визнав за нею право власності на житловий будинок за набувальною давністю, в результаті чого, жінка стала повноправною володаркою оселі.
Безвихідних ситуацій не існує, головне бажання їх вирішити. Система безоплатної правової допомоги працює на захист всіх і кожного.

За роз'ясненнями законодавства, юридичними консультаціями Ви можете звернутися:


Бердянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/8, тел. (06153) 4-89-42, скайп: berdyansk_center, ел. Адреса: berdyansk.zaporizhya@legalaid.zp.ua.


Постійнодіючий дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Бердянськ, вул. Шмідта, 20, тел. (06153) 4-45-35, ел.адреса: berdyansk.zaporizhya@legalaid.zp.ua.


Більмацьке бюро правової допомоги – смт. Більмак, вул.Запорізька, 28-А, е-mail: bilmakske@legalaid.zp.ua, (06147) 2-20-54;


Гуляйпільське бюро правової допомоги - м. Гуляйполе, вул. Соборна, 103, е-mail: huliaipilske@legalaid.zp.ua, тел.: (06145) 4-25-14; (066) 29-69-287; (095) 94-78-369;

Пологівське бюро правової допомоги - м. Пологи, пров. Некрасова, 2, е-mail: polohivske@legalaid.zp.ua, тел.: (06165) 2-21-25;


Приморське бюро правової допомоги - м.Приморськ, вул. Централна, 26, е-mail: prymorske@legalaid.zp.ua, тел.: (06137) 7-45-14;


Чернігівське бюро правової допомоги - смт.Чернігівка, вул. Соборна, 448, е-mail: chernihivske@legalaid.zp.ua, тел.: (06140) 9-11-97.


або зателефонувавши за номером телефону гарячої лінії 0 800 213 103
(цілодобово та безкоштовно).

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео