Масниця та Міжнародний жіночий день: святкування 8 березня

Масниця та Міжнародний жіночий день: святкування 8 березня
11431 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні Масляницю або Колодій святкують за тиждень до Великого посту. Це веселе, смачне свято немає чіткої дати та постійно відзначається протягом тижня. Масляниця — свято, яке прийшло до нас з давніх-давен та асоціюється з настанням весни.
Цьогоріч православні християни починають постити з 15 березня, тож перший день Колодія припадає на Міжнародний жіночий день 8 березня, який офіційно є вихідним. Вже декілька років йдуть суперечки щодо жіночого свята. Хтось вважає, що тут виступають проти "гендерних" прав, а хтось говорить, що не варто святкувати Міжнародний жіночий день. Попри суперечки, свято не скасували та й майбутня його доля не відома. Цього року свято припадає на понеділок, тож відпочивати українці будуть три дні - 6,7,8 березня. Взагалі в березні 9 вихідних та декілька церковних свят. Зокрема, свято Масниця.
Масниця — нехристиянське свято, яке хотіли скасувати в церкві, адже такі гуляння неприйнятні та заборонені. Однак, викорінити східнослов'янське свято з православного календаря не вдалося. Лише відзначання свята скоротили до одного тижня, тобто щоб гуляння не припадало на Великий піст.
Крім того, це свято знаменує кінець зими та прихід швидкої весни. Свято й досі зберігає багато язичницьких традицій, адже пов'язане з прославлянням бога сонця Ярила. Весь тиждень Масляної заведено готуватися до Великого посту. В цей час дозволено ще куштувати молочні продукти, а от м'ясо вже небажано.
Масниця має свій незвичайний колорит, особливості святкування та частування. Свято супроводжується спалюванням опудала в подобі зими, приготуванням млинців та катання молодих дівчат на санчатах.
На Масницю робили ляльку з соломи, вдягали її в жіночий одяг. А наприкінці народних гулянь спалювали це божество, прагнучи попрощатися із зимою та закликати природу розбудити весну.
Масниця уособлює ще й тиждень для жінок, тож свято має ще другу назву — Бабський тиждень. Чоловіки в цей період повинні були слухатися жінок та виконувати їх бажання.
Також був звичай в'язання немалої колодки молодим неодруженим хлопцям. Зняти її можна було за хороший могорич або викуп. В такий спосіб хлопцям нагадували про створення сім'ї. Після Великого посту колодку можна було замінити на писанки в нареченої. До того ж цьогоріч таку сувенірну колодку можна буде придбати на святкуванні дійства в Білоцерківському краєзнавчому музеї. Тут всі охочі зможуть зануритися у звичаї свята, скуштувати традиційних страв. Дата святкування 13-14 березня о 13:00. Кількість місць обмежена, тож реєстрація обов'язкова.
Головний атрибут Масниці — млинці. Вважалося, що кожна господиня повинна була хоч раз спекти млинців та пригостити ними рідних. Особливо їх готували в четвер. Рум'яні, круглі млинці асоціювалися в людей з сонцем. Рецепт приготування цієї страви в кожної господині був свій та передавався з покоління в покоління. Ґаздині використовували пшеничне, кукурудзяне, вівсяне борошно. А смакувати млинці прийнято було зі сметаною, медом чи варенням. Перший млинець подавали бідній людині, щоб вона помолилася за всіх померлих родичів. Або його залишали на підвіконні.
За народним повір'ям господиня мала спекти багато млинців, щоб процвітав її дім. Мало млинців — не до врожаю.
Якщо ж млинці в господині не виходило приготувати — до невдач.
Якщо ж млинець прилипав до сковороди — бути господині в дівках. А от смачний та вдалий млинець — до щасливого заміжжя.
Неочікувані гості на Масницю — до добра. Холод та мороз протягом масляничного тижня — до теплого літа. Якщо ж мороз перед святом — чекати дощового літа.
Славилось свято й своїми розвагами. До Масниці всі молоді хлопці намагалися придбати коней, сані. А потім катали по годинниковій стрілці дівчат, щоб весну розбудити й зиму відлякати. Ближче до вечора спалювали солом'яне опудало, водили хороводи, жартували, співали пісень та весело танцювали, зустрічаючи прихід весни.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео