" Без Нього... хто знає, що було б з нами" Богдан Лепкий

" Без Нього... хто знає, що було б з нами" Богдан Лепкий
10674 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ідем між люди, що говорять,
Що знають в нас про Кобзаря,
Чи й досі Слово Його Світить,
Чи не зайшла, бува, зоря.

Що думають прості селяни,
Нащадки голих кріпаків.
Чи їм потрібні його вірші
Через безодню двох віків...

Спинились. Ось дві бабусі.
Кивають ствердо. Він — пророк.
У віршах, звісно, лише правда.
Його вустами каже Бог.

А он дідусь. Вірші цитує —
У школі "Заповіт" учив.
Говорить просто, не мудрує.
"Святу він правду заповів! "

Про КАТЕРИНУ жінка плаче,
Про НАЙМИЧКУ теж пам'ята...
Живе Тарас, живе з народом
Його поезія свята.

А хто забув за плином часу
Свого Поета(це бува).
Ми нагадаємо й розкажем
Його гарячії слова.
(І. Мітасова)

Минає 207 років від дня народження українського поета, художника, мислитель, генія народної спадщини Тараса Григоровича Шевченка. Народився 9 березня в селі Моринці, що на Черкащині, в кріпацькій родині поміщика Енгельгардта. Малим Шевченко залишився круглим сиротою. Однак, народжений в неволі, хлопець прагнув бути освіченою та вільною духом людиною. В 1838 році Тараса Шевченка зарахували до Академії мистецтв. Навчання проходило під пильним оком Карла Брюллова. Ба більше, останній, а ще Іван Сошенко, учень Академії Художеств, поет Василь Гребінка та Василь Жуковський в цьому ж році викупили Шевченка з кріпацтва. Поетична спадщина митця налічує понад 240 творів, а живописна — близько 1200 робіт. Це олійні картини, акварелі, офорти, малюнки тощо. Навіть якби про Шевченка не заговорили, як про генія поетичного слова, то він був би великим українським художником. Творчість Шевченка, як поета, так і художника, взаємопов'язана тематично та ідейно й доповнює одна другу. В 1840 році світ зустрів першу збірку духовного батька поетичного слова "Кобзар". Це відіграло неабияке значення в історії України та самосвідомості українського народу. Варто згадати, що " Кобзар" ставили поруч із Біблією. Його огортали атрибутами українства — вишитими рушниками, його оберігали як святиню. Він ставав першою книгою селянина, який мозолястими пальцями вивуджував заповітні рядки : " Борітеся — поборете! Вам Бог помагає. За вас правда, За вас слава, І воля святая..." Гарячі слова Кобзаря рвалися з уст Нігояна на Майдані, славнозвісні вірші звучали в окопах війни, в руїні Донецького аеропорту і зараз Тарасові слова з кожним українцем. Він — пророк, месія. Він — живий, не бронзовіє. Його слова бринять як струни, а інколи вражають як гострий меч. Якось поет Богдан Лепкий сказав: " Без Нього... хто знає, що було б з нами".
Часто в гарному настрої та поруч з друзями поет міг і пісню вкраїнську заспівати. Його голос — баритон з високими теноровими нотами, зачаровував слухачів. Хто знає, можливо він міг би бути оперним співаком чи музикантом, бо на музиці знався. Тож і вірші линули з нього, як пісня, і ставали продовженням української музики.
Тарас Шевченко знаний не тільки в Україні, а й за їх межами. На день народження духовного батька українства в Флоренції відкрили пам'ятник на його честь. Автором скульптури став український митець Олег Пінчук. Бронзовий пам'ятник розташували в саду Biblioteca della Oblate поруч з окрасою Флоренції собором Санта-Марія-дель-Фйоре. Варто додати, що перша скульптура Тараса Шевченка в Італії з'явилась в 1973 році біля Собору Св. Софії.
Крім того, у Міністерстві закордонних справ України заявили про світовий рекорд класика української літератури. Протягом року МЗС збирало інформацію щодо пам'ятників Тарасу Шевченку в Україні та за кордоном. " Книга рекордів України" зафіксувала 99 скульптур в іноземних країнах та 1068 у нас. Тож Шевченко став офіційним "світовим рекордсменом" за кількістю встановлених пам'ятників.
Тарас Шевченко — творець української літератури, духовного життя України, нещасного духу самокритики. Його поезія нетлінна та важлива в духовному єстві українського народу.
Шевченко зараз — це не тільки те, що ми вчимо, це те з чим ми живемо, з чого черпає сили та надії. У минулому він звертався до синів свого народу й сьогодні, як ніколи, його палкі слова пробуджують нутро українського народу:
Свою Україну любіть,
Любіть її... во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео