"Проблему безпритульних тварин мають вирішувати на законодавчому рівні": волонтерка Катерина Демчук

"Проблему безпритульних тварин мають вирішувати на законодавчому рівні": волонтерка Катерина Демчук
12339 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Україні не рахують кількість безпритульних тварин. Лише інколи підрахунки вели зоозахисники. За останніми даними міжнародної організації Animal ID, найбільша кількість безпритульних тварин спостерігалася в Кривому Розі. Так, загальна їх кількість - 5192, стерилізовані - 19,42%, потенційно власницькі - 6,71%. Найменший підрахунок безпритульних в місті Городок, Львівська область. Загальна кількість - 65, стерилізовані - 3,7%, потенційно власницькі - 25,93%. Поки питання безпритульних тварин в Україні залишається не вирішеним, люди продовжують жорстоко поводитися з ними. За яким умов бездомних тварин на вулицях стане менше та що повинна зробити влада, щоб розв'язувати проблему в даній сфері, читайте в нашому матеріалі.
За визначенням Закону України " Про захист тварин від жорстокого поводження " безпритульні тварини - це домашні тварини, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини.
Волонтерка у КП "Притулок для тварин" Катерина Демчук говорить, що на сьогодні держава повинна займатися питанням бездомних тварин. В кожному місті країни мають створити організації, які турбуватимуться життям цих тварин. Адже наразі безпритульними тваринами займаються звичайні люди, які використовують свій час та кошти.
"Європа та Німеччина є взірцями у сфері поводження з безпритульними тваринами. В цих країнах врегульовано на законодавчому рівні питання бездомних. Держава потурбувалася, щоб тварини не знаходились на вулиці, а мали притулок у відповідних організаціях. До того ж притулки не переповнені, адже постійно собаки чи коти відправляються в родину. А за тваринами існують черги майбутніх власників, які сплачують кошти, які були витрачені притулком на догляд за твариною", - стверджує волонтерка.
Притулки в Україні не розв'язують проблему бездомних тварин, наголошує Катерина Демчук. Вони надають можливість тимчасового проживання, але не більше.
Приватні притулки існують коштом пожертвувань та волонтерської діяльності. Волонтери купують хороший корм та ліки для тварин. Міськими притулками опікується міська влада. Однак, кошти виділяються на звичайну дешеву їжу та антибіотики. А от згідно з законом, " притулки для тварин проводять свою діяльність внаслідок коштів їх власників, а також будь-яких інших не заборонених законом джерел".
21 лютого 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон України #3447-IV " Про захист тварин від жорстоко поводження ". В Законі йдеться про захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства. Волонтерка наголошує на тому, що громадяни України повинні з розумінням відноситися до безпритульних тварин. Адже тільки в наших руках їхня доля та майбутнє. Тільки людська безвідповідальність призводить до проблем збільшення бездомних собак та котів на вулицях.
"Проблему безпритульних тварин можна вирішити лише завдяки чіткій державній політиці. Насамперед має бути прийнятий Верховною Радою України закон щодо заборони утримання українцями породистих котів та собак. Заборонити розмножувати їх та продавати. Цим можуть займатися лише притулки, які мають ліцензію та сплачують налоги державі. Потім, якщо ви хочете придбати кота чи собаку, які стануть домашніми улюбленцями, потрібно чіпувати тварину в єдиній базі України, а також провести вакцинацію. Важливо, щоб уряд України створив комітети по вилову безпритульних тварин, домовився з клініками та провів обов'язкову стерилізацію. Якщо ж створити таку програму, то частково проблему в цій сфері буде вирішено", - говорить Катерина Демчук.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео