21 березня відзначають Всесвітній день "сонячних дітей"

21 березня відзначають Всесвітній день "сонячних дітей"
10766 ПЕРЕГЛЯДІВ

Їх називають "сонячними дітьми". Вони щирі, довірливі, чутливі та відкриті до спілкування з навколишнім середовищем.
Кожного року в Україні з'являється на світ близько 300-400 немовлят з синдромом Дауна. На початку 2020 року офіційна статистика "сонячних дітей" віком до 18 років становила 4710 осіб. За статистичними даними ВБО " Даун Синдром" таких дітей у віковій категорії 18-25 років налічує 1680 осіб. Дітей з синдромом Дауна віком 18-35 в Україні 2400. Загальна кількість "сонячних дітей" від народження і до 35 років 9000 осіб.
Синдром Дауна — найпоширеніша генетична патологія. За визначенням Конвенції про права людини, інвалідність — це ознака людини, а не вада.
Ймовірність народження таких дітей не залежить від способу життя батьків. "Сонячні діти" стали повноцінними членами нашого суспільства. Як правило, така дитина народжується з однією зайвою хромосомою. В здорової людини 46 хромосом. Тоді як в людей з типовою хворобою 47 хромосом. Тобто у 21 парі хромосом є додаткова третя, яка спричиняє дисбаланс в організмі людини.
Вперше про дітей з синдромом Дауна заговорили на VI Міжнародному симпозіумі присвяченому "сонячним дітям" в Пальма-де-Майорка. За ініціативи Міжнародної та Європейської асоціації Всесвітній день з синдромом Дауна провели у 2006 році. У грудні 2011 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй запропонувала проводити цей день усім державам з метою привернення уваги влади до життя людей з синдромом Дауна.
Сонячні діти появляються на світ, як правило, раніше потрібного терміну вагітності. Крім того, їх маса та ріст менші за звичайні параметри малюка. Вони народжуються внаслідок ускладненої вагітності (загроза викидня, токсикоз). Виявити в немовляти синдром Дауна можна ще в утробі матері. Так, на 15-16 тижні вагітності лікар акушер-гінеколог проводить УЗД дослідження навколоплідних вод і прогнозує захворювання. До того ж фахівці визначають прояв певних відхилень в організмі дитини завдяки біохімічним показникам материнської сироватки.
Жінки, які виношують дитину після 35 років, обов'язково проходять такий тест. А також якщо в родині вже є дитина з синдром Дауна, то наступну вагітність матері лікарі-гінекологи ведуть з обережністю та застереженнями. В цьому випадку можна прослідкувати інші аномалії в організмі малюка.
"Сонячні діти" мають затримку в розвитку. Так, голову вони починають тримати в 4-5 місяців, сидіти — у 8-9 місяців, ходити — у 2 роки, перші слова вимовляти в 1,5-2 роки, а говорити реченнями такі малюки починають в 4-5 років. Також характерний недорозвинений інтелект. Спостерігається загальмованість та поверхневість емоцій.
Зовні вони також мають певні ознаки: сплющене обличчям, внутрішній кут очей розташований нижче за зовнішній, вушні раковини недорозвинені та малі, перенісся плоске, з рота виступає широкий язик, а ріст зубів порушується. Можуть спостерігатися й інші патології. Такі як хрипкий голос, вади серця, недорозвинені статеві органи, дерматогліфічні особливості рельєфу обличчя, виражене почервоніння на обох щоках.
Середня тривалість життя дітей з синдромом Дауна 40-45 років. Це пов'язано з частими онкологічними захворюваннями та безліччю вад розвитку організму.
Проте, сонячні діти ласкаві та добрі. Вони випромінюють любов, повагу, вдячність. Ці малюки легко засвоюють життєві правила та відкриті до нових звершень. Так, на Київщині в Броварах благодійна організація " Перспектива 21.3" відкрила кафе для дітей з синдромом Дауна. Наразі 19 вправних баристів готують смачну каву, виявляють приязнь до відвідувачів та адаптовуються до життя. Раніше ця організація створила " Голландську пекарню 21.3", надавши можливість розвиватися молоді з порушенням інтелектуального розвитку в реальних умовах.
Додамо, що назва 21.3 є умовною та невипадковою. Вона нагадує, що Всесвітній день з синдромом Дауна всі держави світу відзначають 21.03, а також вказує на одну зайву хромосому у 21 парі.
До того ж кожного року в Україні проводять флешмоб "Lots of Socks". Всі охочі підтримати сонячних дітей одягають різнокольорові шкарпетки або прикріплюють їх до одягу. Непарні шкарпетки — прояв любові та поваги до цих дітей.
Діти з цим типом ознак добродушні та душевні. Вони охоче прагнуть спілкуватися та мати друзів. Чим більше вони спілкуються з дітьми у звичайних дитячих садочка, школах, майданчиках, тим більше почуваються потрібними. Вони обдаровані та талановиті. Багато хто вміє гарно малювати, танцювати або співати.
Завдяки терпінню, добродушності можна виховати та виростити людину, яка може опанувати всі види праці та різноманітні навички.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео