Як локдаун вплинув на роботу "четвертої влади"?

Як локдаун вплинув на роботу "четвертої влади"?
11892 ПЕРЕГЛЯДІВ

Журналісти – одні із тих людей, які попри локдаун не пішли на карантин, а навпаки стали більше залучені у такий не простий час.

Саме журналісти передають суспільству важливу інформацію, яка є необхідною для усіх верств населення. Та чи змінився робочий день під час локдауну для журналістів дізнаємося у цій статті. Журналісти за день можуть контактувати з десятками людей та бути у центрі масових заворушень.

Виникає питання, як журналістам вберегтися від коронавірусу? Медіа працівники українських каналів вважають, що локдаун може значно вплинути на свободу слова в Україні та обмежити можливості у зборі інформації журналістам. Під час локдауну можуть бути упущенні важливі події в політичному житті, а також журналістські розслідування випускатимуть рідше.

Медіаспільнота з осторогою відноситься до кожного нового посилення карантину, бо тоді активне життя редакції погасне, а оперативність висвітлення новин впаде у статистиці. Варто зазначити, що у постанові Кабінету Міністрів України немає жодної заборони та обмежень щодо діяльності журналістів. Зокрема, журналістам дозволяється відвідувати масові заходи, судові процеси, пересуватися у громадських транспортах, видавати друковані ЗМІ, контактувати з людьми. Єдиним правилом для журналістів, як і для усіх громадян є дотримання карантинних умов щодо власної безпеки.

Журналістка Анастасія Ковальчук із «12 каналу» говорить, що на дистанційний варіант роботи вони перейти повністю не можуть, бо у студії потрібно обробляти та монтувати матеріал, а хтось має їздити на зйомки важливих подій. Дівчина каже, що єдиним варіантом для усіх працівників медіа є носити рукавички, обробляти руки антисептиком та носити медичну маску на обличчі. Техніка також має бути дезінфікованою, й на кожен виїзд мають обробляти спеціальними засобами. Анастасія каже, що в офісі під час пандемії знаходиться редактор та два журналісти, які постійно змінюються. Ті, хто знаходяться дома збирають інформацію дистанційно, наприклад, записуючи коментарі на телефон. Медіаспільнота намагається максимально убезпечити своїх працівників від зараження коронавірусом, тому проводять брифінги, прес-конференції та виступи в режимі онлайн.

Медіа зараз працює у режимі студентського навчання, коли журналіст скидає матеріал файлом у режимі онлайн, а редактор вносить свої правки. Якщо телебачення ще працює в офісі, то інтернет-видання та друковані ЗМІ перейшли повністю на дистанційну роботу. Журналістка Оксана Кашталян працює в онлайн-виданні й розповідає, що раніше могла їздити на конференції та збирати інформацію всюди, а зараз з дому навіть не виходить. На роботу з дому перейшло 65% українських медіа, а всього 7% ЗМІ працюють в офісах, як і раніше, інші – частково переходять на дистанційну роботу. 75% журналістів, яких вдалося опитати повідомили, що редакція не забезпечує працівників засобами захисту, які мають бути обов’язковим атрибутом журналіста в період карантину. Будь-які обмеження у діяльності журналіста та недопуск до судових, міських засідань під час пандемії будуть вважатися, як перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, що має кримінальне впровадження. Тільки відсутність у журналіста засобів власної безпеки від коронавірусної інфекції є причиною обмежити діяльність журналіста.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео