2000 заяв в поліцію щодо зникнення безвісти дітей в 2021 році: причини, наслідки та застереження

2000 заяв в поліцію щодо зникнення безвісти дітей в 2021 році: причини, наслідки та застереження
10032 ПЕРЕГЛЯДІВ

Близько мільйона зниклих дітей в Україні, понад 2000 заяв в поліцію. Такі дані вже від початку 2021 року. 158 дітей по всій Україні ще досі вважаються зниклими безвісти. За слова поліцейських, найкраще відшукати дитину протягом перших трьох годин зникнення.
За визначенням громадської організації "Служби розшуку дітей" зникла дитина — це особа до 18 років, місцеперебування якої не відоме батькам, опікунам, друзям. На офіційній сторінці ВГО "Магнолія" відомо про пошуки 30 дітей по всій території України. Останнє повідомлення до "Служби розшуку дітей" інформує, що 9 березня 2021 року в Київській області зник 16-річний Віталій Келлі Джошуа. 3 березня хлопець вийшов з дому й не повернувся. Де він знаходиться наразі — невідомо. Поліція стверджує, що ймовірно хлопець подорожує автостопом. І таких невтішних історій чимало. Рідні роками не знають, куди поділися їхні діти.
Причин зникнення дітей безвісти може бути вдосталь, наголошують в Національній поліції. Діти підліткового віку емоційні, уразливі, часто хочуть діяти, як дорослі. Однак, вони не усвідомлюють наслідків своїх дій. Негативний вплив зі сторони однолітків, медіа, соціальних мереж — чи не найпоширеніші фактори, коли діти покидають домівки, не оцінивши об'єктивно власні потреби й можливості. Також психологи додають, що причиною зникнення дітей можуть бути складні стосунки дітей з батьками, учнів з вчителями. Діти прагнуть показати дорослим свою незалежність, довести свою самостійність. Однак, це призводить до негативних аспектів. Крім того, варто вказати, що зникнення дітей може відбуватися і поза їх волею. Діти часто піддаються сексуальному насиллю, сексуальній експлуатації, про яку не повідомляють дорослим. Тож, в Офісі омбудсмена, повідомляють, що за життя та здоров'я дитини несуть відповідальність насамперед батьки. Відносини між ними мають бути дружніми, відвертими. Потрібно навчитися спілкуватися з дітьми й не уникати їх проблем, намагаючись при цьому зрозуміти вчинки дитини.
Якщо ж у вас зникла дитина, телефонуйте 102. Не намагайтесь шукати дитину самотужки, ви втрачаєте час. Статистика свідчить — дітей легше розшукати в перші години зникнення. Поліція, силові угрупування надалі розпочнуть завзято шукати вашу дитину. Насамперед вони дізнаються всю можливу інформацію про дитину: вік, звички, захоплення, вподобання, місце відпочинку, а також найближче оточення. Потім дослідять школи, гуртки, які відвідувала дитина. Також долучать камери спостереження, гелікоптери, квадрокоптери, людей з надзвичайних ситуацій, кінологів з собаками.
Місцеві, родичі, друзі теж можуть допомогти в пошуках. Дієвими залишаються оголошення, які розклеюють в найближчих місцях. Також інформують громадськість про зникнення в соціальних мережах. А вже там волонтери моніторять всі коментарі та дані щодо пошуків дитини. Чим більша інформованість населення про зникнення дитини, тим більша ймовірність знайти цю дитину.
Оператори "Служби розшуку дітей" цілодобово приймають дзвінки від батьків/опікунів щодо зниклих безвісти дітей. Кваліфіковані психологи, соцпрацівники надають необхідну допомогу. До того ж вони створюють інформаційні матеріали, які надалі на благодійних засадах розміщуються в ЗМІ. На сьогодні в України існує 36 телевізійних каналів, 7 періодичних видань, 5 агенцій реклами з метою пошуки дітей.
Всю інформацію про зниклу дитину ви можете повідомити, зателефонувавши на гарячу лінію ВГО "Магнолія" 116 000.
В поліції наголошують, батьки час від часу мають обговорювати з дитиною теми що робити, якщо вона загубиться, як діяти з незнайомцями. Й частіше повторювати їм, як сильно ви їх любите.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео