Суперечки між керівниками метрополітену та Київради: чи є різниця між терміном «невідкладна медична допомога» та «домедична допомога»?

Суперечки між керівниками метрополітену та Київради: чи є різниця між терміном «невідкладна медична допомога» та «домедична допомога»?
53502 ПЕРЕГЛЯДІВ

В метрополітені можна стати свідком того, як людині у вагоні стало погано або хтось попав під колії. В такому випадку роботу метро зупиняють й чекають швидкої медичної допомоги. Міністр МОЗ Максим Степанов повідомляє, що в Україні мають ввести домедичну допомогу людям, які цього будуть потребувати в метрополітені. Керівник «Київського метрополітену» Віктор Брагінський на засіданні запропонував перейменувати «домедичну допомогу» у «невідкладну допомогу». Такої назви у законодавстві немає. Такі зміни можуть зняти відповідальність з працівників метро.

Невідкладна медична допомога передбачає екстрені дії для того, щоб допомогти пасажирам. Допомогу може надати людина не маючи медичного досвіду, але яка знає правила надання першої допомоги. В законодавстві терміну «невідкладна допомога» немає, тому що він втратив чинності ще 2017 року. В «Основах законодавства України про охорону здоров’я» є терміни «екстрена медична допомога» та «невідкладний стан людини». Ще у лютому 2020 року народний депутат Роман Грищук звернувся до Максима Степанова з проханням пояснити чи повинні працівники метро надавати першу медичну допомогу пасажирам.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» люди, які працюють на таких посадах, як пожежник, рятувальники, фармацевтичні працівники, провідники вагонів та іншого громадського транспорту мають знати правила надання першої медичної допомоги, якщо навіть не мають медичної освіти. Працівники соціальних служб мають перед тим, як почати працювати пройти інструктаж й вивчити алгоритм дій при наданні першої медичної допомоги. Такі накази МОЗ затвердив ще з 2017 року.

Київрада у березні вирішували на засіданні питання: як навчити працівників метро надавати швидко медичну допомогу; навчити працівників метро швидко реагувати й надати медичну допомогу, якщо людина в екстреному стані; відновити право пасажира в будь-якому випадку недомагання звернутися до працівників метрополітену. Громадяни України не вперше відправляли скарги до Київради з вимогою розробити невідкладну медичну допомогу пасажирам. Заступниця керівника метрополітену Наталка Макогон каже, метро готове до такої інновації й вже розпочали додаткове навчання усіх працівників. Вона каже, що вже до літа першу медичну допомогу може надати будь-хто із працівників метро. У законодавстві України немає такого терміну, як «невідкладна допомога», але попри закон Київрада вирішила все ж таки внести правки. Зазвичай умови вносить роботодавець, тому якщо він пропише в обов’язки уміння надавати «домедичну допомогу» й після того працівники можуть бути притягнуті до відповідальності за не вчасне надання екстреної допомоги.

Навчання працівників має відбутися за усіма вимогами МОЗ «Про першу медичну допомогу», але це можливо зробити лише за умови використання законного терміну. Засідання мало відбутися на початку квітня, але оскільки в Україні жорсткий карантин, то його перенесуть. Керівництво метро каже, що за допомогою юристів пояснять чому зміна термінів не вважається порушенням законодавства. Юрист Марк Мусієнко каже, що для нього, як пасажира метрополітену немає різниці у термінах, бо головне, що медична допомога надавалася швидко та правильно. Чоловік пояснює, що для людей різниці немає, але для законодавства різниця в термінах є. Для України такі суперечки у законодавстві є вічною національною проблемою, на цьому наголошував і Європейський суд. Принцип правової визначеності не повинен поставати на перше місце, а головне побачити зміни на практиці й скоріше їх реалізувати, ніж сперечатися про точність формулювань.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео