Не допускати дітей без профілактичних щеплень в освітні заклади - законно: рішення Верховного Суду України

Не допускати дітей без профілактичних щеплень в освітні заклади - законно: рішення Верховного Суду України
56632 ПЕРЕГЛЯДІВ

Верховний Суд України прийняв рішення не допускати дітей без необхідних профілактичних щеплень в освітні заклади. Обґрунтовуючи свої дії тим, що це негуманно та протиставить індивідуальним інтересам суспільства.
Освітній омбудсмен України наголошує, що головним правом кожної людини є право на життя, здоров'я та освіту. Всі ці ланки між собою взаємопов'язані та мають бути узгоджені. Тут мовиться, як про інтереси суспільства, так і закони України. До прикладу, аби мати право на вільне пересування, людина зобов'язана дотримуватися елементарних правил дорожнього руху. Ба більше, бажання людини рухатися далі може попереджатися світлофором. Це забезпечує від реальної загрози не лише людину, яка може порушувати ці правила, а й людей, які знаходяться поруч.
Ідентичний приклад стосується й закладу освіти. Дитина знаходиться довгий час в колективі, серед інших дітей. Якщо у спільноти погано сформований імунітет, виникає ризик захворювання інфекційними хворобами.
Так, згідно з даними Центру громадського здоров'я в календарі щеплень зазначається, що від початку світової пандемії коронавірусу від кору, краснухи та паротиту щепили на 10% менше людей. Рівень вакцинації від інших інфекційних недуг значно знизився. Хоча варто наголосити, що за висновками Центру громадського здоров'я кожного року завдяки вакцинації вдається вберегти життя 2,5 млн дітей.
Додамо, що у вересні 2019 року школярці Запорізького Академічного ліцею заборонили відвідувати освітній заклад. Причина — батьки не надали довідку про потрібні щеплення дитини. Та й письмовий висновок лікарів щодо можливості навчатися в колективі — ліцей не отримав.
В Академічному ліцеї вирішили почекати довідку від батьків, відсторонивши дитину від навчання на тиждень. Однак, вже 10 вересня заклад освіти постановив перевести навчання дитину на дистанційну форму.
У 2019 році мама дівчинки звернулася до суду з проханням скасувати наказ ліцею. Пояснивши це тим, що дитина відвідувала заклад освіти й без необхідних щеплень.
Крім того, мати дитини додає, що після вакцинації в дівчинки виникали алергічні реакції та нервові напади. А довідка від медичного закладу залишилася на окупованій території України. Батьки вирішили діяти в інтересах здоров'я своєї дитини.
Проте, апеляційний суд не задовольнив позов матері. Таке ж рішення 23 березня підтримав Касаційний цивільний суд. У рішенні йдеться, що держава підтримує право батьків здійснювати захист дитини. Однак, Уряд знаходить оптимальне рішення для всіх інстанцій, тобто потрібно задовольняти інтереси дитини, яка має право на освіту та інтереси інших дітей в колективі. Згідно з рішенням суду мова йде про право батьків не робити дитині за певних обставин щеплення, проте такі дії протиставлять інтересу суспільства.
До того ж в рішенні додається, держава виконує обов'язок охорони здоров'я не лише дітей, які відвідують заклад освіти, а й власне нещепленої дитини. Заборонивши навчатися в колективі, держава зобов'язує захистити життя суспільства. Згідно зі статтею 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" зазначається, що дитина може перебувати в освітньому закладі, оздоровчому таборі тільки маючи медичну довідку від лікаря. Дітям, які не мають необхідних щеплень, не дозволяється перебувати в навчальних закладах згідно з законодавством.
Крім того, судді наголошують, що, відсторонивши дівчинку від навчання в ліцеї, вони не порушили право дитини на освіту. Наразі існує вдосталь інших альтернативних варіантів навчання без щеплень. Наприклад, дитина може перейти на дистанційну форму навчання.
До того ж в Україні на сьогодні проводять обов'язкове щеплення від 10 небезпечних хвороб. Згідно з Національним календарем щеплень, вакцини доставлені у всі регіони України. Вони безоплатні та необхідні для імунізації.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео