7 квітня відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці: народні звичаї та повір'я

7 квітня відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці: народні звичаї та повір'я
51775 ПЕРЕГЛЯДІВ

7 квітня православні християни святкують одне з дванадцяти найбільших церковних свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Всі дванадесяті свята належать до подій богослужіння Ісуса Христа та Богородиці. Благовіщення серед цих свят. Воно поступається лише Великодню.
Благовіщення — велике православне свято, яке ознаменувало народження Ісуса Христа. Так, в Біблії говориться, що в цей день до Діви Марії завітав архангел Гавриїл і повідомив радісну звістку — появу Сина Божого, який врятує людські душі від гріха. Євангеліст Лука оповідає: " Радуйся Благодатна! - промовив Гавриїл. - Господь з Тобою! Благословення Ти між жонами". Діва Марія отетеріла від цих слів, адже не розуміла, як може стати матір'ю та, яка чоловіка не мала. Подія, яка описана в Біблії, сталася через 4 місяці, як зійшлися Діва Марія з Йосипом. Він був 80-річним старцем та далеким її родичем. Ще тоді Діва бажала зберегти назавжди своє дівоцтво та віддати себе Богу. Діва Марія запитала в архангела, як вона зможе народити Сина Божого. На що той сказав, що Дух Божий найде Марію й окриє її сила Всевишня. Почувши це, Йосип та Діва Марія вирішили жити за Божою волею.
Згідно з Писанням, 7 квітня Діва Марія дізналася про народження Ісуса Христа. А вже 7 січня всі православні вітали його появу на світ. Рівно 9 місяців Діва виношувала Сина Божого.
Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з найважливіших християнських свят, що розпочало Євангельську історію — благу звістку появи Ісуса Христа та порятунок людського духу.
На Благовіщення в церкві читають літургію, проходить всенічна служба. Святі одягають блакитний одяг — символ свята та вигукують піднесене " Радуйся". Після того священники випускають білих голубів, повідомляючи благу вісь та спасення людських душ.
Крім того, біла лілія вважалася також символом свята. Християни наділяли її чистотою, любов'ю та родючістю. Благовіщення сповнене надії та добра. В Богородицю дозволялося певне послаблення у Великому пості. Християнам можна було вживати морепродукти та страви з риби. Так, як у 2021 році Благовіщення святкують не в Страсний тиждень, то і в цей раз українці можуть не дотримуватися певних обмежень Посту. А ще у свято віряни печуть прісні хлібці, освячують їх в церкві та дають скуштувати натщесерце всім рідним.
Свято займає особливе місце в православному календарі. Воно ознаменує пробудження землі від зими та початок літа й тепла. Також на Благовіщення вилазять всі плазуни із землі. А на Усікновення — ще одне важливе церковне свято, вони ховаються знову.
За народною прикметою, в цей день люди вмивалися річковою, колодязною водою, бо вважалося, що сьогодні вона цілюща, може підняти на ноги хворого та вилікувати від усіх недуг. Також в цю воду віряни ставили ікону Благовіщення й молилися за вдалий врожай цьогоріч.
У день Благовіщення Пресвятої Богородиці не можна було робити фізичну, важку працю. Варто було зосередитися на змісту свята. За чотири-три дні до Благовіщення люди наводили лад в будинках, бо це обіцяло щастя та добробут в родині. Цей день люди намагалися провести в молитвах.
Також віряни не давали в борг в Благовіщення, навіть сіль не позичали, вона могла б принести нещастя. Також в церкві на Богородицю не можна було проводити заупокійні служби та благословляти шлюб.
Одначе, у всіх народів в цей день різні вірування та звичаї. Так, в Болгарії та Македонії люди намагалися бути ситими, добре одягненими та мати в кишені гроші, щоб лічити; в Поліссі бігали навколо помешкання; в Східній Сербії та Південно-Західній Болгарії гойдалися на гойдалках. А в болгарів, поляків, росіян мовилося, що крадіжка на Благовіщення створить хороше злодійство на весь рік, українці ж пекли в цей день птахів з тіста (жайворонків), які потім віддавали худобі чи залишали біля корови.
Крім того, на Благовіщення Пресвятої Богородиці існували й народні повір'я щодо погоди та майбутніх врожаїв. Найчастіше мовилося, якщо гарна погода — до хорошого врожаю; якщо дощ — чекати багато грибів; якщо мороз — буде гарний врожай гарбузів та огірків; якщо не літають ластівки — літо буде пізнє.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео