Жорсткий локдаун у Києві: обмеження в громадському транспорті та метро, спецперепустки, альтернативи пересування по місту

Жорсткий локдаун у Києві: обмеження в громадському транспорті та метро, спецперепустки, альтернативи пересування по місту
58102 ПЕРЕГЛЯДІВ

Стрімкий спалах COVID-19 вніс свої корективи в життя киян. Так, з 5 квітня в Києві ввели жорсткий карантин, вже майже тиждень громадяни живуть за новими правилами. Дитячі садочки та школи припинили свою роботу, а кияни почали пересуватися по місту лише за наявності спеціальних перепусток. Однак, обмеження роботи громадського транспорту створило справжні перепони для киян, які не мають власного автомобіля. Тож, як і хто може отримати перепустки на проїзд, як розпізнати фальшиві спецперепустки та як можна їздити на роботу, не використовуючи громадський транспорт.
Під час локдауну продовжують здійснювати свою роботу підприємства критичної інфраструктури. Мова йде про медиків, водіїв, соціальних працівників, рятувальників, військових, поліціянтів. Також до цього переліку Київська міська рада відносить співробітників державних структур та приватних підприємств, які забезпечують суспільство життєво необхідними продуктами. Департамент транспортної інфраструктури КМДА видав на період локдауну близько півмільйона спеціальних перепусток на проїзд в наземному транспорті та метро.
Отримати спецперепустки кияни могли за певних умов. Так, керівник організації чи підприємства повинен був надіслати лист на ім'я директора Департаменту транспортної інфраструктури. В листі зокрема зазначити: офіційну назву організації, чітке обґрунтування отримання спецперепусток працівниками, кількість перепусток, реквізити підприємства та адрес, район Києва, контактний телефон особи, яка отримуватиме спецперепустки. До того ж у Київській міській раді зазначили, що кількість перепусток обмежена. Та й надіслати заяву фізична особа також не мала права. Крім того, строк дії спецперепустки триває до 16 квітня. Важливим фактором її дійсності є наявність в особи паспорта, службового чи водійського посвідчення, засобів індивідуального захисту й оплаченої наземної поїздки чи поїздки в метро.
Проте, в період швидкої видачі спецперепусток виявилося вдосталь тих, хто з радістю створював фальшиві перепустки та пропонували свої послуги в групах Viber та Telegram. В одному з повідомлень продавець підробних документів зазначав, що кількість перепусток обмежена, а за послугами варто звертатися в особисті повідомлення. До того ж шахраї заявляли покупцям, що з документами все гаразд та й печатки в нормі. Послуги таких продавців від 100 до 450 гривень. Існують й акцій знижки, якщо придбати декілька спецперепусток відразу. В поліції про інцидент знають та вже розбираються. Однак, поліціянти зазначають, що підробні документи можна швидко виявити. Справжні спецперепустки мають відблиск, жовту рамку навколо герба Києва, а на протилежній стороні назву підприємства, організації та ім'я, фамілію її власника. Якщо ж ці факти відсутні, то перепустка фальшива.
Крім того, наразі є вдосталь альтернатив дістатися до роботи чи пересуватися по місту самостійно без спецперепустки. Насамперед багато киян мають особисте авто та можуть підвозити інших працівників зі своєї компанії. Тобто створити так звані спільні поїздки на роботу. Також в соціальних мережах вже створені групи, де водії пропонують "підвезти сусіда". Їхні послуги безоплатні або мають символічну суму.
Ще навесні 2020 року, коли теж обмежили проїзд громадського транспорту та метро, компанії "Філіп Морріс Україна", "Фармак", "Епіцентр"надавали легкові авто співробітникам підприємств з власного автопарку. Зараз великі компанії теж організовують проїзд до роботи службовим транспортом.
Відбувається безоплатне розвезення медиків перевізником Bolt. Свої послуги вони надають зокрема медичним працівникам з "Охматдиту". Надалі планують розширити перевезення медиків з інших лікарень.
Також дістатися до роботи громадяни можуть завдяки таксі. Однак, якщо підприємство знаходиться далеко від будинку, такі поїзди добряче підуть по гаманцю. Проте, перевізники Uber і Uklon — Pool Chance та Uklon Share дозволяють розділити вартість поїзди з попутником, який прямує в тому ж напрямку, що й перший пасажир. 30% вартості поїзди вже гарантовано буде сплачено іншим пасажиром.
Getmancar надає послуги оренди авто на короткий строк. Проте, сервісом каршерингу можуть скористатися лише ті кияни, які мають водійські права. Якщо ж робота знаходиться недалеко, громадяни Києва можуть скористатися послугами оренди велосипеда (сервіс BikeNow) та електросамоката (KIWI, KyivMotion, TAF TAF, Scroll). Зокрема, такі поїздки стануть вам в пригоді та будуть корисними.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео