Локдаун вносить корективи: хто грає не по правилах?

Локдаун вносить корективи: хто грає не по правилах?
54433 ПЕРЕГЛЯДІВ

Малий та середній бізнес під час локдауну зазнали великих економічних витрат, а дехто й зовсім був вимушений розпрощатися зі своєю справою через брак коштів. На відміну від великого бізнесу, який мав ресурси забезпечувати коштами його надалі. 15 березня був рік з періоду введення карантину в Україні. На той момент зачинилися усі кав’ярні, ресторани, кінотеатри, магазини, розважальні центри й громадський транспорт. За цей рік карантинні обмеження, то посилювали, то пом’якшували. Малий бізнес мав швидко знайти систему своєї роботи, бо інакше криза була ще помітнішою.

Більшість молодих бізнесменів змушені були закритися й шукати інші варіанти заробітку, бо за аренду платити було не можливо без щоденного доходу. В той час, коли малий та середній бізнес шукали розв'язання проблеми, то великий, той що ближче до влади залишався на плаву. Малі бізнесмени виходили на вулиці свого міста й мітингували, а держава безуспішно намагалася фінансово їм допомогти. Політики навипередки повідомляли, що коронавірус не вдарив по економічній економіці й вона стабільно тримається. Урядовці кажуть, що товари українського експорту майже не зазнали змін, а ВВП за 2020 рік скоротився всього на 4%. Одна за такими втішними прогнозами урядовців крилося тисячі втрачених робочих місць та закриття малих підприємств.

Державна служба зайнятості повідомила, що у 2020 році рівень безробіття виріс з 8,1% до 9,3%. Тобто за підрахунками в період карантину безробітних стало на 182 тисячі людини більше, а заявок до центру зайнятості збільшилось на 38%. Підприємці змушені були скоротити персонал, зменшувати витрати, щоб тільки не закритися, але декому не вдалося протриматися й місяця. В Україні з березня 2020 року по квітень 2021 року закрилося вже майже 215 тисяч малих бізнесів, що на 50 тисяч більше, ніж до карантинних умов.

Майже не єдині хто не постраждав від локдауну аптеки та продовольчі магазини. Могла скоротитися кількість людей, які відвідували приміщення, але зазвичай цим нехтували. Але українці намагалися відвідувати аптеки та продуктові магазини значно рідше, навіть у березні 2021 року відвідуваність впала на третину, що також зменшує дохід. За рік пандемії українці більшість своєї зарплати залишали в аптеках, а фармацевтичні компанії наростили сплату податків на 10%. Під час карантину українці почали купувати менше одягу в магазинах, тому податкові відрахування ФОПів зменшилася за рік на 3%, але рятує від кризи хороший початок 2020 року. Поки малий бізнес закривався й зазнавав нового удару з кожним нокдауном, то великий грав не по правилах. Показовим є бізнес подружжя Герег – гіпермаркет «Епіцентр», який попри жорсткий карантин приймав відвідувачів. Мережа прикидалася аптекою й влаштовувала 72-годину п’ятницю. В гіпермаркеті деяку продукцію закривали стрічкою, але у разі необхідності консультант проводив покупців через неї й показував увесь асортимент. Однак вже 19 березня карантин зробили жорсткішим й «Епіцентр» був вимушений перейти на видачу товарів онлайн. Бізнес онлайн у період карантину став популярнішим утричі й попит на речі з інтернет-магазинів зростав.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео